Nurkowanie z rekinami na Azorach

Nurkowanie na Azorach zaskoczy Cię. Topografia utworzona przez lawę jest wspaniała, tworząc labirynt łuków i jaskiń. Dni spędzane na łodzi to radość, a podwodne życie Atlantyku po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

Wyspa Pico ma tę zaletę, że krystalicznie czyste wody Oceanu Atlantyckiego, jak i wody podzwrotnikowe zapewniane przez Prąd Zatokowy, oznacza, że można spotkać niejeden typ dużych gatunków morskich. Dużą zaletą nurkowania na Azorach jest to, że nurkowanie wokół Pico jest nadal stosunkowo nietknięte przez człowieka, co zapewnia, że doświadczenia nurkowe są takie, których wielu nie widziało.

Te dziewięć wysp zdecydowanie oferuje światowej klasy nurkowania i wyjątkowe wrażenia z przebywania w mniej turystycznej miejscowości z niesamowitymi krajobrazami i dużą ilością ciszy i spokoju. Z rozsądnymi nurkowaniami przybrzeżnymi i szansą na wyjątkowe wrażenia podczas nurkowań na morzu,

Azory mają ofertę na każdy gust i poziom doświadczenia. Odległość między wyspami sprawia, że niektóre z bardziej odizolowanych są odrębnym celem podróży. Możliwe jest jednak nurkowanie Azory na dwóch lub trzech wyspach w ciągu jednego do dwóch tygodni i nadal można mieć czas na obserwowanie wielorybów czy rekinów i zwiedzanie. Azory znajdują się w strefie umiarkowanej półkuli północnej, co oznacza, że korzystają z umiarkowanego klimatu przez cały rok. Zachmurzone niebo i opady deszczu są możliwe przez cały rok, ale miesiące letnie zazwyczaj charakteryzują się słonecznymi dniami i wyższymi temperaturami. Od lipca do września to miesiące z najcieplejszą wodą, najlepszą pogodą, najlepszą widocznością wody i największymi szansami na zobaczenie gatunków pelagicznych. Zimą woda może osiągać temperaturę 16-17 ° C, a latem optymalną do 25° C. Temperatura powietrza jest zaskakująco podobna do wody, ponieważ wyspy te są bardzo małe i pod ogromnym wpływem masy wody wokół nich. Poza tym po prostu zrelaksuj się i wejdź w swobodną atmosferę Azorów. Po pierwszej wizycie na pewno poczujesz, że odkryłeś mały raj na Atlantyku.