Przydomowa instalacja gazowa

Instalacja zbiornika na gaz płynny jest rozwiązaniem w miejscach, gdzie nie możemy podłączyć się do linii gazu ziemnego, przykładowo jeżeli mieszkamy z dala od miasta, mamy domek w górach.

Zbiornik na gaz płynny to wiele zalet, instalacja zbiornika nie wymaga dodatkowego pomieszczenia w domu, jest to zbiornik wolnostojący, system ogrzewania jest automatyczny oraz bezpieczny. Gaz płynny jest uniwersalny, możemy nim zasilać urządzenia gazowe, będzie to kocioł grzewczy, kuchenka. Możemy zamontować zbiornik na powierzchni lub też zakopać w ziemi, w tym przypadku o wyborze ustawienia decyduje przykładowo powierzchnia działki, poziom wód gruntowych czy też inne aspekty związane z występowanie innych mediów pod powierzchnią ziemi.

Przydomowa instalacja gazowa

Jak działa instalacja na gaz płynny?

W zależności od potrzeb możemy wykorzystać różne zbiorniki, o różnej wielkości, mogą posłużyć do zasilania gazem domów jednorodzinnych, obiektów przemysłowych, firm. Firmy zajmujące się montażem dopasują projekt instalacji do indywidualnych potrzeb, wykonają wszystkie prace ziemne, dokonają serwisu, mogą także dostarczyć kotły czy pompy ciepła. Dzięki temu uzyskamy tanie źródło energii, obecnie są to rozwiązania zautomatyzowane, bezobsługowe. Dodatkowo możemy skorzystać z różnych programów dopłat, dzięki czemu instalacja będzie dużo tańsza.

Jeżeli chcemy zamówić instalację tego rodzaju, należy przygotować projekt techniczny, określić lokalizację zbiornika oraz przyłącza gazowego, następnie należy zgłosić fakt lokalizacji do starostwa powiatowego, w tym przypadku wymaganie na budowę nie jest potrzebne. Potrzebny będzie natomiast wniosek, projekt techniczny, kopie uprawnień osoby, która projekt przygotowała, jak również o oświadczenie o prawach do użytkowania danej nieruchomości. Po wykonaniu instalacji konieczny będzie odbiór, w tym przypadku należy zgłosić się do urzędu dozoru technicznego. Należy pamiętać o przepisach, w tym przypadku należy umieścić zbiornik naziemny przynajmniej 3 m od posesji lub też 1 m w przypadku zbiornika podziemnego. Dodatkowo należy zachować także odległość od granicy działki, studzienek kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych, linii energetycznych.

Warta poszukać firmy, która będzie dostarczała regularnie gaz, możemy na stronie internetowej dostawygazu.pl sprawdzić ofertę firmy, która dostarcza wysokiej jakości gaz w korzystnej cenie, możemy zamówić gaz do domu, gospodarstwa rolnego, do firmy. Warto poszukiwać firm, które posiadają certyfikaty jakości od dostawców, takich jak Lotos, Gaspol czy Orlen.