Dlaczego izolacja z pianki natryskowej jest lepsza niż inne rodzaje ociepleń

Izolacja termiczna jest istotnym elementem każdego domu, który chce być energooszczędny.

Zazwyczaj umieszcza się izolację w miejscach, w których uchodzi powietrze, na przykład między zagłębieniami w ścianach i na poddaszu. Służy to spowolnieniu i zmniejszeniu wymiany ciepła. Uszczelniając przecieki powietrza i dodając odpowiednią izolację termiczną na strychu, w przestrzeniach podziemnych i piwnicy, właściciele domów mogą zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i chłodzenia budynku.

Dlaczego izolacja z pianki natryskowej jest lepsza niż inne rodzaje ociepleń

Jaki rodzaj izolacji domu wybrać?

Istnieją różne opcje ocieplenia, które dają różne wyniki. Izolując swój dom, chcesz mieć najlepszą dostępną opcję. Aby wybrać najlepszy rodzaj ocieplenia, należy najpierw określić, gdzie należy dodać izolację. Izolacja z pianki natryskowej, znana również jako izolacja z pianki poliuretanowej lub izolacja natryskowa, to dwuskładnikowy materiał izolacyjny w płynie, który izoluje i uszczelnia powietrze wszędzie tam, gdzie jest stosowany. Dwa materiały, żywica i materiał rozprężający, nakłada się jednocześnie przez podgrzewany wąż do pistoletu natryskowego, gdzie łączą się, tworząc pianę. Pianka rozszerza się w ciągu kilku sekund, wypełniając szczelnie każdą powierzchnię i szczelinę.

Ten rodzaj izolacji zapewnia natychmiastowe i długoterminowe korzyści. Służy do uszczelniania przecieków i szczelin wewnątrz istniejących ścian oraz w trudno dostępnych przestrzeniach. Istnieją dwa rodzaje izolacji piankowej natryskowej, otwarte i zamknięte komórki. Izolacja piankowa o otwartych komórkach jest stosowana do zastosowań wewnętrznych, takich jak wnęki ścienne, spodnia część poszycia dachów, strychy, ściany piwnic i przestrzenie podziemne. Otwarta struktura komórkowa izolacji z pianki o niskiej gęstości pozwala na przepuszczanie wilgoci, co pomaga w zarządzaniu wilgocią.

Pianka natryskowa nakładana przez firmę Best Point ma wiele zalet, przede wszystkim jest materiałem odpornym na wilgoć i rozwój pleśni i grzybów. Również insekty i inne szkodniki nie mają możliwości budowania gniazd w piance poliuretanowej oraz jej uszkadzania. Tego typu ocieplenie zapewnia właściwości tłumienia dźwięku, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyciszania dźwięków dochodzących z zewnątrz.