Ginekologia dziecięca

Ginekologia to dział medycyny, który nie może być odnoszony tylko i wyłącznie do osób dorosłych. Tutaj jak najbardziej można także mówić o takiej specjalizacji, jaką jest ginekologia dziecięca.

Nie spotkamy się z nią w każdym gabinecie ginekologicznym, ale na pewno w wielu z nich. Czym jest owa ginekologia dziecięca? Jeśli mamy do czynienia z różnymi nieprawidłowościami w odniesieniu do osób młodocianych, to wówczas właśnie będziemy wskazywać na taką dziedzinę, jaką jest ginekologia dziecięca. Możemy mówić w tym miejscu o zaburzeniach miesiączkowania w bardzo młodym wieku, o obfitych krwawieniach czy też o bardzo bolesnych miesiączkach. W zakres owej dziedziny możemy włączyć także inne elementy jak chociażby leczenie różnego rodzaju stanów zapalnych w kroczu oraz stanów zapalnych sromu, wykonywanie niezbędnych posiewów z odbytu oraz z pochwy czy też diagnozowanie bardzo późnego lub bardzo wczesnego miesiączkowania. Jednocześnie też możemy tutaj wskazać na prowadzenie ciąży nastolatek oraz ich antykoncepcję.

Jeśli w odniesieniu do nastolatek mamy do czynienia ze zbyt dużym bólem, z obfitymi lub nieregularnymi miesiączkami, to wówczas nie należy zwlekać, ale jak najszybciej udać się do ginekologa dziecięcego.

Jednocześnie też musimy wskazać na sytuacje, w których pierwsza miesiączka pojawia się przed jedenastym rokiem życia lub też w wieku lat szesnastu jeszcze się nie pojawiła. Jest to niewątpliwie powód do tego, aby jak najszybciej udać się do dziecięcego ginekologa. Przed wizytą u tego specjalisty warto z dzieckiem porozmawiać, nastawić je pozytywnie, przekazać wiedzę na temat tego, jaki jest cel owej wizyty. W wywiadzie z lekarzem nie wolno zachowywać dla siebie jakichkolwiek szczegółów, ponieważ wszystkie one mogą być bardzo istotne w prawidłowej diagnostyce. Mówiąc o ginekologii dziecięcej, będziemy chcieli także wskazać na stronę Warszawa – ginekolog dziecięcy, gdzie mamy umieszczone informacje na tenże temat jak również wskazuje się na bardzo konkretne miejsce, w którym każdy pacjent będzie odpowiednio obsłużony.