Jak można zapobiegać występowaniu chrapania

Niemal połowa wszystkich dorosłych osób na świecie chrapie. Dzieje się tak, gdy powietrze przepływa przez gardło podczas wdechu we śnie.

To powoduje, że rozluźnione tkanki w gardle wibrują i powodują głośne, irytujące dźwięki chrapania. Chrapanie może zakłócać nie tylko twój sen, ale również sen twojego partnera. Nawet jeśli nie przeszkadza ci to zbytnio, nie jest to coś, co można zignorować. W rzeczywistości chrapanie może być oznaką poważnego stanu zdrowia, szczególnie jeśli zdarza Ci się również obturacyjny bezdech senny. Nie ma jednej przyczyny chrapania, ale powodem może być kombinacja kilku czynników, takich jak otyłość, przejadanie się przed snem, katar, albo problem ze strukturą ust, nosa lub gardła. W innych przypadkach chrapanie może być spowodowane po prostu spaniem na plecach lub piciem alkoholu i paleniem papierosów krótko przed snem. W niektórych przypadkach chrapanie jest powodem, aby udać się do lekarza, w celu uzyskania pomocy medycznej niezbędnej do leczenia podstawowej choroby. Na początku możesz wypróbować różne sposoby na chrapanie, które znajdziesz tutaj http://sposobynachrapanie.pl. Przypadki chrapania spowodowane łagodnymi czynnikami, takimi jak nieprawidłowa pozycja snu czy alergia, często można leczyć za pomocą prostych domowych środków. Przede wszystkim schudnij, jeśli masz nadwagę.

Pomoże to zmniejszyć ilość tkanki w gardle, która może powodować chrapanie.

Pamiętaj, aby codziennie ćwiczyć. Spanie na plecach czasami powoduje, że język przesuwa się do tylnej części gardła, co częściowo blokuje przepływ powietrza. Spanie na boku może być wszystkim, co musisz zrobić, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza przez drogi oddechowe i zmniejszyć lub zatrzymać chrapanie. Przyklejone paski nosowe można umieścić na grzbiecie nosa, aby zwiększyć przestrzeń w kanale nosowym. Może to zwiększyć efektywność oddychania i zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować chrapanie. Możesz także wypróbować rozszerzacz nosowy, który jest usztywnionym paskiem samoprzylepnym nakładanym na nos w poprzek nozdrzy. Może to zmniejszyć opór przepływu powietrza, ułatwiając oddychanie. Artykuł napisany na podstawie informacji zawartych na stronie https://www.medme.pl/artykuly/sposoby-na-chrapanie-czym-jest-chrapanie-kogo-dotyczy-problem,73708.html.