Jak wprowadzić białe płytki do swojej łazienki?

Białe kafelki w łazience lub kabinie prysznicowej wyglądają elegancko w połączeniu z naturalnymi materiałami, możemy na podłogę wybrać płytki z efektem drewna czy kamienia w neutralnym lub szarym kolorze.

W ten sposób pomieszczenie nie będzie wyglądać zbyt surowo. Naturalne odcienie dodatków sprawią, że przestrzeń będzie wygodna i zachęcająca, a białe kafelki będą dawały wrażenie czystości i świeżości.

Jak wprowadzić białe płytki do swojej łazienki?

Gres polerowany biały na ściany i podłogi

Płytki gresowe i ceramiczne są naprawdę łatwe do utrzymania w czystości, są uszczelnione, więc są o wiele bardziej odporne na plamy i zabrudzenia niż naturalne materiały. Można je wyczyścić wilgotną szmatką lub mopem i nie trzeba przeprowadzać żadnych zabiegów konserwacyjnych. Do białych płytek można wybrać białą fugę, aby uzyskać czysty, minimalistyczny wygląd, można również wybrać fugę kontrastową, przykładowo szarą lub czarną. Pięknie wyglądają również z białymi płytkami ciemniejsze i chromowane elementy wyposażenia łazienki, jak krany, słuchawki prysznicowe, listwy, nadając jej nowoczesność i styl.

Białe płytki doskonale sprawdzają się w mniejszych łazienkach i pomieszczeniach, w których nie ma naturalnego światła, okien. Błyszczące wykończenia będą pięknie odbijały światło sztuczne, dając lepsze wrażenie jasności. Duże białe płytki gresowe mogą być dobrym wyborem, nawet w małych łazienkach. Większe płytki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, ponieważ fugi nie zakłócają wizualnej przestrzeni. Płytki wielkoformatowe są również praktyczną opcją, ponieważ zredukowane fugi ułatwiają czyszczenie.

Do optycznego powiększenia i rozjaśnienia łazienki doskonale nadaje się https://kaflando.pl/produkt/plytki-biale-polerowane/, który znajdziemy w wielu formatach, kształtach i fakturach. Błyszczące wykończenie płytek jeszcze bardziej to poprawi, ponieważ pomaga odbijać światło w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o rozmiar, do małych przestrzeni zaleca się płytki wielkoformatowe, ponieważ mają one mniej linii fug, co zapewnia bardziej jednolity wygląd. Jeśli szukasz ciekawych inspiracji zerknij na https://kaflando.pl.