Kiedy możemy uznać, że transmisja live jest dobrej jakości?

Transmisje internetowe w ostatnim roku bardzo zyskały na popularności. Niejednokrotnie były naszą jedyną możliwością kontaktu ze światem zewnętrznym w czasie ogólnoświatowego lockdownu, wywołanego pandemią koronawirusa. Dzięki temu wiele firm przetrwało trudny okres, realizując w ten sposób swoje na nowo wyznaczone strategie marketingowe a świat kulturalny zyskał szansę na kontakt z widzem. Okazało się, że transmisję zorganizować i poprowadzić może każdy, mając do wykorzystania zaledwie komputer, laptop czy telefon, ale jak zrobić to profesjonalnie?

Przygotowania do transmisji online

„Jak nas widzą, tak nas piszą” – stare powiedzenie, ale jakże wciąż aktualne, dlatego jest niesamowicie ważne, aby podczas realizacji transmisji online pokazać się z jak najlepszej strony. Nie można pominąć starannej wcześniejszej organizacji i przygotowań zarówno pod kątem technicznym jak i merytorycznym. To będzie przecież udostępniane odbiorcom „na żywo” – bez możliwości cięć i powtórzeń. Warto przećwiczyć wcześniej swoje wystąpienie a może i wynotować najważniejsze punkty. Podczas realizacji transmisji internetowych pamiętajmy jednak, aby wypowiadać się w sposób jak najbardziej naturalny a nie wyuczony.

Realizacja transmisji live dobrej jakości

Jeżeli chcemy, aby nasza transmisja live była dobrej jakości, musimy dysponować odpowiednim zapleczem sprzętowym. Do realizacji transmisji na żywo w wysokiej rozdzielczości będziemy potrzebować kamery lepszej aniżeli internetowa lub w telefonie komórkowym. Warto pomyśleć o zakupie kamery video lub lustrzanki cyfrowej, najlepiej ze statywem, aby zapewnić stabilizację obrazu. Ważny jest również mikrofon, aby zagwarantować czysty dźwięk, bez szumów zewnętrznych. Ponadto nie można zapomnieć o organizacji miejsca, z którego transmisja będzie nadawana i o właściwym oświetleniu. To wszystko razem ma ogromny wpływ na komfort odbioru, a przede wszystkim ocenę firmy.

Streaming video live

Czy tak przygotowany streaming video live może uznać, że jest dobrej jakości? Z pewnością tak, jednak jeśli zależy nam na profesjonalnym streamingu, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy firmy zewnętrznej. Posiadają oni bogate zaplecze technologiczne, umożliwiające przeprowadzenie transmisji online najwyższej jakości zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku. Dysponują sprzętem do odpowiedniego oświetlenia i nagłośnienia nawet w trudnych pod tym względem warunkach a przygotowana przez nich transmisja online i realizacja z pewnością będą ocenione bardzo wysoko.