Od wizyty u terapeuty wolą miotłę

Niektórym sprzątanie kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Są jednak osoby, które podczas robienia porządków odczuwają relaks i odstresowują się. Sprzątanie jest dla nich formą terapii. Podczas szorowania łazienki czy mycia podłóg wyciszają się i zaczynają odczuwać wewnętrzny spokój.

Dlaczego sprzątanie ma charakter terapeutyczny?

Sprzątanie pozwala odreagować złe emocje i spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Na przykład układanie rzeczy czy sprzątanie rozrzuconych zabawek pomaga się uspokoić. Natomiast, kiedy musimy zmierzyć się z jakimś problemem, dobrze dla przynajmniej chwilowego odwrócenia uwagi od niemożności znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji, skupić się na wykonywaniu rutynowych czynności, jak chociażby prasowanie czy mycie naczyń. Zdaniem specjalistów jest to relaksujące i odświeżające.

Sprzątanie uczy systematyczności

Sprzątanie uczy również systematyczności, z którą wiele osób ma duży problem. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym często wykonują wszystko na ostatnią chwilę. To powoduje, że są zestresowane i zdecydowanie mniej wydajne. Ich kreatywność również na tym cierpi. Systematyczność można jednak wypracować. Właśnie między innymi poprzez sprzątanie. Jak to zrobić? Warto zastosować metodę małych kroków. W pierwszej kolejności, warto na przykład zobowiązać się do mycia naczyń po każdym posiłku. Można również ustalić dni, w których będą wykonywane takie prace domowe, jak odkurzanie czy ścieranie kurzu.

Postaw na chemię przemysłową

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór środków przeznaczonych do sprzątania. Konsumenci mogą wybierać spośród licznej gamy produktów do mycia okien, podłóg, łazienek czy kuchni. Jeżeli zależy nam na jakości, a nie chcemy przepłacać, warto postawić na produkty czyszczące z działu chemia przemysłowa. Tego typu środki przyjmują postać koncentratu. Jego stężenie jest zdecydowanie wyższe, niż w przypadku szeroko dostępnych produktów. Dzięki temu działają szybciej i są bardziej wydajne.

Gdzie znajdziemy profesjonalne środki czyszczące?

Profesjonalne środki czystości oferuje Cleantec. To hurtownia chemiczna, która zaopatruje firmy sprzątające, biura, sklepy, szkoły, szpitale, urzędy, a także gospodarstwa domowe w wysokiej jakości chemię przemysłową. Hurtownia środków czystości działa na rynku już od 2008 roku i jest jedynym w Polsce przedstawicielem znanych i cenionych marek Pollet z Belgii i Hydrachim z Francji. Z jej pełną ofertą można zapoznać się na cleantec.com.pl.