Profesjonalny sprzęt dla wędkarzy

Osoby, które lubią spędzać wolny czas łowiąc ryby, powinny zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Będzie to oczywiście kij, kołowrotek, ciężarki, spławiki, jak również wiele innych przydatnych akcesoriów, które ułatwią nam połowy.

Profesjonalny sprzęt dla wędkarzy

Rodzaje wędek i kołowrotków

Wędkarze mogą korzystać z różnych rodzajów kija, mogą być to przykładowo wędki teleskopowe, gdzie poszczególne elementy chowane są jeden w drugim, dzięki temu łatwo jest je transportować. Może być to także wędka segmentowa, składająca się z wielu części, które można ze sobą skręcić. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie wędka jednoczęściowa, czyli pojedynczy kij, który jest najbardziej odporny na uszkodzenia, jest to wędka najbardziej wytrzymała, jednak należy zwrócić uwagę, że potrzebujemy miejsca, aby ją przewieźć. Oczywiście możemy wybrać wędki spinningowe, karpiowe, wędkę do połowu gruntowego. W zależności od wyborów wędki będziemy mogli zastosować je najlepiej na różnych akwenach, przykładowo wędka gruntowa sprawdzi się w połowie na rzece, wędka spinningowa to świetny pomysł, jeżeli chcemy złowić okonia lub leszcza. Oczywiście wędki powinny mieć odpowiednią długość, najczęściej od 2 do 4 m w zależności od akwenu oraz rodzaj wędki.

Niezbędny będzie oczywiście kołowrotek, w tym przypadku warto zwrócić uwagę, iż mogą być to różne modele, które dostosowane są do różnego rodzaju wędek, mogą być to kołowrotki ze stałą szpulą lub też ruchomą. Warto zwrócić uwagę także na położenie hamulca, może znajdować się on na górze lub też na dole, w zależności od preferencji wędkarza. Kupując kołowrotek powinniśmy zwrócić uwagę na przełożenie, które informuje nas o tym, z jaką szybkością żyłka będzie nakręcona na szpulę. Możemy wybrać przykładowo przełożenie 4:1, w tym przypadku w trakcie jednego obrotu korbą szpula obróci się 4 razy. W zależności od prędkości, z jaką chcemy aby żyłka się nakręcała, możemy wybrać odpowiednie przełożenie. Wysokiej jakości kołowrotki będą charakteryzowały się większą ilością łożysk, dzięki temu będziemy potrzebowali mniejszej ilości siły. Dodatkowo zwracamy uwagę także na wagę, wielkość oraz rodzaj szpuli czy też dodatkowe funkcje, które posiadają nowoczesne kołowrotki.

Wiele wędek oraz kołowrotków, które sprawdzą się na różnych akwenach, możemy zakupić w sklepie wędkarskim https://roach-shop.pl/. Dodatkowo znajdziemy tu także wiele akcesoriów, różnego rodzaju przynęty, a także popularne obecnie echosondy czy też różnego typu podpórki oraz statywy.