W jaki sposób należy magazynować dane osobowe?

W dobie cyfryzacji większość dokumentów oraz danych osobowych jest składowana na serwerach i dyskach twardych naszych komputerów. Istnieją jednak placówki, które są zobligowane do przechowywania dokumentów w formie materialnej. Przykładem takich miejsc są chociażby placówki medyczne, które poza danymi cyfrowymi korzystają również z kartotek. W tym celu niezbędne są profesjonalne szafy kartotekowe wyposażone w szereg zabezpieczeń.

W zgodzie z ustawą o ochronie danych osobowych

W Unii Europejskiej kładzie się duży nacisk na właściwą ochronę danych osobowych. Sposób przechowywania takich dokumentów jest regulowany ustawami krajowymi, a także popularnym RODO, czyli rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Placówki medyczne, firmy, a także ośrodki użyteczności publicznej, które przechowują dane swoich klientów, muszą dysponować specjalistycznymi meblami legitymującymi się właściwym certyfikatem.

Metalowe szafy biurowe i kartotekowe posiadają najczęściej certyfikat A, który uprawnia do przechowywania informacji poufnych. Do tej grupy zaliczymy również dane osobowe. Producenci oferują także meble z certyfikatami B, C oraz S1, które odpowiadają dokumentom tajnym i ściśle tajnym. Należytą ochronę zapewnia odpowiednio gruba warstwa metalu oraz zamek kluczowy lub szyfrowy.

Szafy kartotekowe w zgodzie z przepisami BHP

Metalowe meble, ze względu na swoją wagę, muszą być dostosowane także do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Szafy kartotekowe posiadają zatem specjalne zabezpieczenia: prowadnice chroniące przed samoistnym wysuwaniem się szuflad, a także stopki stabilizujące. Dzięki zastosowanym zabezpieczeniom eliminowane jest ryzyko przeważenia oraz wywrócenia ciężkich mebli. Szafy metalowe często posiadają również zaokrąglone, pozbawione ostrych rantów krawędzie.

Meble modułowe na dokumentację medyczną

Dużą zaletą szaf kartotekowych jest możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb. To klient decyduje o tym, jak wysokie oraz szerokie mają być szafki, a co za tym idzie, ile szuflad będzie posiadać jeden słupek. Szuflady są dostosowane do kopert w formacie B5, ale oczywiście można w nich składować także dokumentację w innych formatach. Producenci oferują możliwość pomalowania wybranych mebli. Klient może wybrać kolor z bogatej palety RAL. W ten sposób łatwiej dostosować meble do wystroju wnętrza.

Gdzie można pozyskać szafy kartotekowe na dokumentację medyczną?

Jeśli chcesz wyposażyć biuro lub recepcję w solidne i certyfikowane szafy kartotekowe, zdecyduj się na zakupy online. W ten sposób możesz liczyć na przystępne ceny, bogaty wybór produktów, a także możliwość darmowej dostawy mebli pod wskazany adres. W tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne/ bez trudu dobierzesz meble biurowe dostosowane do swoich potrzeb. To gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz należytej ochrony danych osobowych.