Butelka termiczna – idealny początek świadomych zmian

Piknik, wyjście na spacer, trening, pracowity dzień w biurze czy cotygodniowa podróż do supermarketu – uniwersalność butelki termicznej zaskakuje nawet najbardziej wymagających odbiorców! Dlaczego ten niepozorny produkt tak szybko zjednał sobie tylu miłośników? Jakie są zalety użytkowania butelki termicznej? Sprawdź tutaj!

 

Butelka termiczna, co to takiego? 

Klasyczne bidony wielokrotnego użytku są świetnym sposobem na przechowywanie zimnych napojów oraz uzdatnianie wody do picia, termosy – znakomicie sprawdzą się, kiedy czujemy potrzebę przedłużenia ciepłoty naszych ulubionych kaw, herbat oraz naparów. Czym więc jest butelka termiczna i gdzie znajduje się w tym zestawieniu? 

 

Odpowiedź jest prosta: idealnie po środku! Dzięki stali nierdzewnej, z której wykonywane są tego typu produkty, butelka termiczna pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury napoju bez względu na to, czy naszym pierwotnym założeniem było przechowywanie jego ciepłej czy zimnej postaci. Sama stal nierdzewna nie tylko nie wchodzi w reakcje chemiczne, będąc w stu procentach bezpieczną dla zdrowia, ale również wyróżnia się wysoką trwałością na uszkodzenia mechaniczne, nie koroduje i całkowicie podlega recyklingowi – a to sprawia, że jest znakomitym i wielofunkcyjnym substytutem klasycznych opakowań, butelek oraz termosów. 

 

Jakie są zalety korzystania z butelki termicznej? 

Próbując odnaleźć się w mnogości zalet, które dostarcza nam korzystanie na co dzień z butelek termicznych Dafi, warto zwrócić szczególną uwagę na trzy ważne płaszczyzny: zdrowie, środowisko i finanse. 

 

Po pierwsze, zdrowie! Butelki termiczne świetnie rezonują z naszymi potrzebami niezależnie od pory roku. Dostarczanie organizmowi gorących napojów w okresie jesienno-zimowym czy utrzymywanie latem chłodnej temperatury wody lub lemoniady w dużej mierze przyczynia się do dopieszczania naszego komfortu psychicznego. Fakt, że wymienione płyny przechowywane są w pojemnikach wolnych od toksycznych związków BPA czy ftalanów wpływa korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również bezpieczeństwo i wolne od niepokoju samopoczucie. 

 

Po drugie, środowisko! Korzystając w butelek termicznych rozpoczynamy efekt domina – taki, który korzystnie wpływa na środowisko i stan naszej planety. Dlaczego? Same butelki wykonane ze stali nierdzewnej podlegają w stu procentach recyklingowi, a ich używanie sprawia, że zmniejszamy własne zapotrzebowanie na plastik coraz częściej rezygnując z kupowania pojemników jednokrotnego użytku. Jaki jest tego skutek? Oczywiście niwelowanie śladu węglowego tworzonego w trakcie produkcji oraz transportu klasycznych opakowań, w których serwowane są kolorowe napoje, kawy na wynos czy nawet woda. To sprawia, że butelki termiczne świetnie wpasowują się w XXI-wieczny, ekologiczny tryb życia. 

 

Po trzecie, finanse! Chociaż sam produkt należy do bardzo przystępnych cenowo, oszczędności, które jest w stanie wygenerować, są zadziwiające! Butelka termiczna jest zakupem na długie lata: nie podlega korozji i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystując ją do porannej kawy bądź przelewając do niej przyrządzone w domu napoje, jesteśmy więc w stanie niezwykle szybko odciążyć nie tylko środowisko naturalne, ale również nasz portfel. 

 

Butelka termiczna może być początkiem dobrych, świadomych zmian, prowadzących nie tylko do oszczędnego i zrównoważonego stylu życia, ale również do dobrego samopoczucia oraz wiary w łatwy i komfortowy sposób na zmianę swoich codziennych nawyków.