Na czym polega joga twarzy?

W przeciwieństwie do innych ćwiczeń, joga twarzy koncentruje się na rozluźnieniu i ujędrnieniu twarzy.

W ten sam sposób, w jaki tradycyjna joga działa na obszary napięcia mięśni ciała, joga twarzy ma na celu przeciwdziałanie skutkom napiętej mimiki, aby rozluźnić i odmłodzić zarówno mięśnie, jak i skórę. Polega to na zastosowaniu masaży i ćwiczeń stymulujących mięśnie i wspomagających napięcie twarzy.

Na czym polega joga twarzy?

Jak działa joga twarzy, jakie są rezultaty?

Wszechstronność jogi twarzy polega na tym, że możesz tworzyć specjalne treningi i ćwiczenia, aby ukierunkować je na poszczególne obszary, które chcesz wzmocnić. Na przykład możesz wykonywać ćwiczenia jogi twarzy, które koncentrują się bezpośrednio na zmarszczkach wokół oczu, kurzych łapkach lub zmarszczkach brwiowych. Przykładem ćwiczenia jogi twarzy jest po prostu pocieranie dłoni, aby je rozgrzać, przed położeniem dłoni na zamkniętych oczach i pozostawieniem ich tam przez co najmniej kilka minut, podczas gdy oddychasz głęboko. To złagodzi wszelkie napięcie w okolicy oczu.

Mięśnie twarz są jak każdy inny mięsień w naszym ciele, aby zobaczyć rezultaty, musisz zachować rutynę ćwiczeń. To samo dotyczy jogi twarzy, aby była skuteczna, musisz regularnie wykonywać ćwiczenia, najlepiej dwa razy dziennie. Joga twarzy świetnie nadaje się do napinania i odmładzania obszarów twarzy, które są podatne na wczesne oznaki starzenia, takie jak oczy, czoło i policzki. Jeśli możesz, zastosuj 15-20 minut jogi twarzy dziennie, aby zauważyć różnicę.

Jeśli interesuje cię joga twarzy youtube to miejsce, w którym możesz zobaczyć, jak prawidłowo wykonywać takie ćwiczenia relaksacyjne. Pojawienie się zmarszczek i oznak starzenia może mieć negatywny wpływ na pewność siebie, mimo że jest to naturalny proces i każdy z nas się starzeje. Napinając skórę i ujędrniając ją, joga twarzy może pomóc w walce z pojawiającymi się oznakami starzenia. Taką formę ćwiczeń mogą stosować osoby w każdym wieku, aby opóźnić efekty starzenia w postaci zmarszczek i braku jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu.