Chcesz nabrać formy?

Rozpoczęcie rutyny fitness jest często trudnym krokiem.

Wiele osób ma okresy, kiedy ćwiczą i ćwiczą, a potem coś ich wyrzuca, kontuzja, zły nastrój lub pracowity czas w pracy. Po przerwie trudno jest zacząć od nowa. Jeszcze inni nigdy nie rozpoczęli ćwiczeń fitness. Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, jak rozpocząć rutynę fitness.Nie trenuj na wadze dwa dni z rzędu. Ćwicząc mięśnie, należy uważać na zbyt częste i zbyt intensywne ćwiczenie poszczególnych grup mięśni. Po treningu siłowym pozwól mięśniom na regenerację przez co najmniej 48 godzin. Wszystko więcej wyrządza więcej szkody niż pożytku. Nie zobaczysz żadnych korzystnych wyników.Dla zdrowej kondycji niezmiernie ważne jest nawodnienie organizmu. Korzyści płynące z posiadania dużej ilości wody nie kończą się jednak na drzwiach siłowni. Oprócz wspomagania ćwiczącego podczas ciężkiego treningu, spożywanie dużej ilości wody poprawia ogólny stan zdrowia i wspomaga trawienie w ciągu dnia. Całkowite nawodnienie to kolejna część planu ogólnej sprawności.Świetnym sposobem, aby pomóc Ci zadbać o formę, jest znalezienie towarzysza treningu. Koledzy do treningu są wspaniali, ponieważ mogą dodać Ci motywacji, gdy tego potrzebujesz, i mogą Cię zauważyć, gdy podnosisz ciężary. Jeśli masz zamiar podnosić duże ciężary, zdecydowanie zaleca się partner treningowy.Bieganie to świetne ćwiczenie, które szybko doda Ci formy. Chcesz nabrać formy?

Jeśli bieganie jest dla Ciebie nowe, zacznij powoli, chodząc, a następnie przechodź na bieganie co najmniej 3 dni w tygodniu przez około 30 minut.

Powolne ruszanie pomoże Ci zachować bezpieczeństwo i uniknąć kontuzji.Gdy dążysz do swoich celów fitness, ważne jest, aby utrzymać gibkie mięśnie. W przeciwnym razie możesz naciągnąć mięsień i przez jakiś czas nie działać. Jeśli masz mniej niż czterdzieści lat, powinieneś wykonywać ćwiczenia rozciągające przez trzydzieści sekund. Jeśli masz więcej niż czterdzieści lat, powinieneś wykonywać ćwiczenia rozciągające przez sześćdziesiąt sekund, ponieważ wraz z wiekiem twoje mięśnie stają się mniej elastyczne.Naucz się prawidłowo używać sprzętu do ćwiczeń. Jest to ważne, ponieważ chcesz mieć pewność, że maksymalnie wykorzystasz maszyny i nie marnujesz czasu na niewłaściwe ich używanie. Jeśli masz dostęp do instrukcji, przeczytaj ją krótko przed użyciem sprzętu. Jeśli jesteś na siłowni, pracownik powinien być dostępny, aby wyjaśnić, jak korzystać z każdej maszyny.Jeśli preferujesz jazdę na rowerze, możesz zwiększyć wydajność, wytrzymałość i koordynację mięśni, pedałując tylko jedną nogą na raz, a następnie naprzemiennie co trzy do pięciu minut. Pomaga to zaangażować wszystkie mięśnie nóg poprzez równomierne rozłożenie pracy w górę iw dół na całej długości nóg i stóp.Bez względu na to, jaki rodzaj treningu wybierzesz, musisz być nawodniony. Picie dużej ilości wody przed, w trakcie i po treningu pomaga uzupełnić płyny utracone podczas treningu. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia oznacza, że ​​będziesz mieć więcej energii, aby pójść trochę dalej i ogólnie poczujesz się lepiej.Jeśli uszkodzisz jedną rękę podczas realizacji celów fitness, nie przestawaj ćwiczyć drugiej. Badania wykazały, że ludzie, którzy trenowali tylko jedną rękę przez dwa tygodnie, byli w stanie zwiększyć siłę drugiej ręki o około dziesięć procent. Dzieje się tak, ponieważ ćwiczenie jednego ramienia aktywuje również włókna w drugim ramieniu.Powyższy artykuł pokazuje, że rozpoczęcie pracy jest często dużym wyzwaniem, aby wprowadzić rutynę fitness do swojego życia. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz trening fitness, czy z jakiegoś powodu zrobiłeś sobie przerwę od poprzedniej rutyny fitness, powyższe wskazówki mogą pomóc Ci wrócić na właściwe tory.