Czy zablokowany nos może spowodować chrapanie

Chrapanie to powszechna dolegliwość i dotyka praktycznie połowy dorosłych osób na całym świecie.

Chrapanie jest często skutkiem zatkanego nosa, alergii lub przeziębienia. Odblokowanie nosa może drastycznie zmniejszyć chrapanie, a popularną metodą jest użycie sprayu do nosa na katar. Nie wszystkie aerozole do nosa i leki na chrapanie są takie same i ważne jest, aby dopasować odpowiedni rodzaj sprayu do przyczyny niedrożności nosa lub przekrwienia śluzówki. Jeśli oddychasz przez częściowo zatkany nos, powstają siły ssące, które mogą powodować zapadnięcie się gardła i wibracje języczka i podniebienia miękkiego. To są właśnie główne przyczyny chrapania. Ale kiedy twój nos jest całkowicie zatkany, zaczniesz oddychać przez usta podczas snu i chrapać jeszcze głośniej. Istnieje wiele przyczyn zatkanego nosa, od przeziębień i infekcji, kataru siennego i alergii, po przewlekłe zapalenie nosa i niealergiczny nieżyt nosa. Jeden rodzaj aerozolu do nosa nie wyleczy wszystkich rodzajów niedrożności nosa, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, który z nich działa. Często można spotkać w sprzedaży spraye do nosa określane jako miejscowe. Odnosi się to do drogi podania. Miejscowe oznacza po prostu, że lek jest podawany bezpośrednio na miejsce, które ma być leczone, w tym przypadku do nosa. Aerozole do nosa przeciwhistaminowe są idealne do leczenia niedrożności nosa spowodowanej alergią.

Jeśli chrapanie nasila się wiosną i latem, kiedy zarodniki pyłku wywołują katar sienny, lub jeśli zauważyłeś, że kurz w domu powoduje duszność i chrapanie, to spraye i tabletki antyhistaminowe mogą Ci pomóc.

Na stronie http://sposobynachrapanie.pl możesz sprawdzić ranking leków na chrapanie. Spraye i leki steroidowe działają poprzez zmniejszenie stanu zapalnego. Mogą być odpowiednie do leczenia alergii i niealergicznego nieżytu nosa lub polipów nosa. Zatory i obrzęki w nosie zmniejszają przestrzeń dla swobodnego przepływu powietrza. Tabletki na chrapanie zmniejszają przekrwienie i działają poprzez zwężenie naczyń krwionośnych w celu poszerzenia przewodów nosowych.