African Mango zmniejsza łaknienie

W ostatnim czasie mieliśmy prawdziwy wysyp suplementów diety na bazie owoców wspomagających odchudzanie. Było tylko kwestią czasu,

zanim kolejna nieoczekiwana moda pojawi się na wielomiliardowym rynku odchudzania. Po modzie na jagody goji, granat czy owoce acai przyszedł czas na egzotyczne afrykańskie mango. Zwolennicy najnowszego trendu zdrowotnego twierdzą, że afrykańskie mango, pochodzące z przybrzeżnej Afryki Zachodniej, jest odwiecznym kameruńskim lekiem na odchudzanie, a jego unikalne właściwości najwyraźniej pomagają redukować tłuszcz, a nawet obniżać poziom tłuszczu we krwi. Afrykańskie mango, Irvingia gabonesis, różni się od innych mango tym, że produkuje jadalne, bogate w białko nasiona, które są powszechnie stosowane w gotowaniu w Kamerunie. Ekstrakty z nasion są dostępne w postaci tabletek i sprzedawane jako suplement diety na odchudzanie. Nasiona afrykańskiego mango powodują znaczną utratę masy ciała i obniżają poziom cukru we krwi. Podobnie jak inne rozpuszczalne włókna, błonnik zawarty w Irvingia gabonensis może wiązać się z kwasami żółciowymi w jelitach i przenosić je z organizmu. Może to spowodować obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, a także innych lipidów we krwi. Mówiąc wprost, african mango to produkt bogata w błonnik, a żywność bogata w błonnik od dawna wspiera zdrową i zbilansowaną dietę. W ostatnich latach badania wykazały, że suplementy z afrykańskiego mango mogą pomóc w odchudzaniu, obniżeniu poziomu cholesterolu i poprawie kontroli cukrzycy. Nasiona afrykańskiego mango są pełne żelaza, witamin z grupy B, wapnia, ryboflawiny i zdrowych kwasów tłuszczowych. Składają się z 15 procent węglowodanów, 67 procent tłuszczu i 8,5 procent białka. Gdy nasiona są przekształcane w ekstrakt, można je również wykorzystać jako suplement diety odchudzającej. Oprócz utraty wagi ekstrakt z afrykańskiego mango może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Przyczynia się do tego wysoka zawartość błonnika, który pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego i przyspiesza wydalanie przez organizm toksyn, a także spalanie tłuszczu, co wspomaga odchudzanie. Ekstrakt z czystego afrykańskiego mango zyskał świetne recenzje użytkowników, którzy twierdzą, że mają więcej energii i stracili dużo na wadze, nie zmieniając niczego w swojej diecie i stylu życia. african mango slim, znane również jako orzechy Ogbono lub orzechy Dikka, pochodzi z lasów deszczowych Gabonu w Afryce Zachodniej. Rdzenni mieszkańcy tego regionu używali tego owocu i jego nasion od setek lat w celach leczniczych i jako owoc dodający energii oraz hamujący uczucie głodu. W wielu badaniach dawano uczestnikom dawkę ekstraktu na 30 minut przed posiłkiem popijając szklanką ciepłej wody. Chociaż te badania wykazały pozytywne wyniki przy stosowaniu suplementów z afrykańskiego mango, wszystkie są stosunkowo niewielkimi badaniami. Należy przeprowadzić dłuższe i dokładniejsze badania, aby określić wszystkie korzyści zdrowotne oraz ewentualne skutki uboczne suplementu.