Dozowniki mydła – bezpieczeństwo, wygoda i higiena

Czasy niegdyś mydła popularnego mydła w kostce odeszły do lamusa wraz z nastaniem wygodnych mydeł w żelu i piance. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z firmami, w których pracuje kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu i więcej pracowników, nie sposób pozostać przy rozwiązaniu sklepowego mydła z niezbyt trwałą pompką. Warto zaopatrzyć się w solidny dozownik mydła o odpowiedniej pojemności.

Ekonomia i bezpieczeństwo

Dozowniki są urządzeniami, które odmierzają i wydzielają odpowiednią ilość mydła w żelu, lub piance. Ekonomiczny aspekt polega na tym, że dozownik zapewnia maksymalną oszczędność poprzez odseparowanie dokładnie takiej dawki produktu, aby wystarczyła ona do bezpiecznego umycia i zdezynfekowania dłoni. Niewątpliwie opłacalna jest inwestycja w solidny dozownik, gdyż przeznaczony jest on do wielokrotnego użytku poprzez systematyczne napełnianie, co ogranicza koszty zakupu droższych mydeł w jednorazowych opakowaniach. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane są dozowniki mydła w żelu. Charakteryzuje je ogromna różnorodność modeli i dostępność, oraz atrakcyjne ceny. Dla bardziej wymagających odbiorców polecane są dozowniki mydeł w piance. Zaletami tego rozwiązania jest większa wydajność, oraz oszczędność zużywanej wody.

Jaki kupić dozownik?

Wybór odpowiedniego dozownika zależy od potrzeb. Pojemność modeli oscyluje od 200 ml do nawet 1 litra i więcej, więc zakup uzależniony jest od ilości osób używających sprzętu. Możliwość mocowania poszczególnych modeli do blatu, lub ściany stanowi wygodę w dostosowaniu do warunków pomieszczenia, w którym znajdzie się dozownik mydła. Na decyzję o wyborze konkretnego aplikatora często ma wpływ również jego wygląd. Mamy więc do wyboru standardowe dozowniki wykonane z tworzywa, jak i bardziej reprezentacyjne, metalowe egzemplarze wykonane ze stali nierdzewnej. Różnorodność kształtów i kolorów pozwala na wybór dozownika najbardziej pasującego do stylu aranżacyjnego pomieszczenia.

Zalety dozowników

Dozownik mydła wydaje się być nieodzownym elementem wyposażenia zarówno w firmie, jak i w mieszkaniu. Utrzymanie higieny na najwyższym poziomie gwarantuje brak problemów zdrowotnych użytkowników wnikających z niedokładnie umytych rąk. Płyn w dozowniku zamknięty jest w jego wnętrzu, dlatego użytkownicy nie mają do niego dostępu, ograniczając w ten sposób przekazywanie bakterii i chorobotwórczych drobnoustrojów. Łatwość obsługi dozowników, duża wydajność, zapewnione bezpieczeństwo i higiena, oraz banalnie proste uzupełnienie powodują powszechne zastosowanie ich w hotelach, restauracjach, szpitalach, czy szkołach.