Jak obniżyć rachunki za energię

Jeśli szukasz sposobów na obniżenie rachunków za ogrzewanie, weź pod uwagę, że ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń odpowiada za około połowę kosztów zużycia energii w domu.

Ponadto najłatwiej zmniejszyć tę część rachunku, korzystając z energooszczędnej pompy ciepła. Znajdziemy pompy ciepła gruntowe, powietrzne i wodne, w zależności pd ich metod działania.

Jak obniżyć rachunki za energię

W jaki sposób pompy ciepła ogrzewają nieruchomości

Pompa ciepła to najbardziej wydajne i efektywne energetycznie rozwiązanie grzewcze dostępne na rynku. Ponadto pompa ciepła może również działać latem jako centralny klimatyzator, zapewniając komfort w pomieszczeniach przez cały rok. Jeśli używasz pieca elektrycznego, powinieneś być w stanie zaoszczędzić od połowy do jednej trzeciej kosztów ogrzewania. Możesz przejść na inne paliwo i obniżyć koszty ogrzewania, jednak nie będziesz miał komfortu klimatyzacji w miesiącach letnich, jakie zapewniają pompy ciepła.

Zamiast wytwarzać ciepło samodzielnie, pompa ciepła pobiera je z zewnątrz, z powietrza lub z gruntu, i przenosi je tam, gdzie jest potrzebne. Pompa ciepła powietrzna pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego, nawet gdy temperatura na zewnątrz spada znacznie poniżej zera. Gruntowa pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu, które utrzymuje się na poziomie około 12 stopni Celsjusza przez cały rok. Pętle giętkich rur są zakopane pod ziemią, są one wypełnione cieczą, która pochłania ciepło z gruntu i przenosi je do środka.

Jeśli interesuje cię takie rozwiązanie, skontaktuj się z firmą na stronie www.ecostrus.pl – Pompy ciepła mogą znacznie obniżyć koszty energii potrzebnej do ogrzewania. Gruntowe pompy ciepła zazwyczaj kosztują więcej w instalacji niż pompy ciepła powietrzne, ale są najbardziej wydajnym wyborem do ogrzewania ze względu na ich źródło ciepła, a mianowicie grunt. Gruntowe pompy ciepła mogą również działać dłużej niż modele powietrze-powietrze. Sprężarki zużywają się mniej, ponieważ działają w węższym zakresie temperatur, mając jednolite temperatury gruntu przez cały rok, a sprawność pompy ciepła pozostaje wysoka nawet w najzimniejsze dni.