Jak ochronić budynki przed ptakami?

Ptaki często gniazdują na terenach miejskich, mogą być to gołębie, kawki, wrony, jeżyki czy też wróble.

Występowanie ptaków w przestrzeni miejskiej może być problematyczne, stanowią one zagrożenie poprzez budowę gniazd na kominach czy też kanałach wentylacyjnych mogą także zaszkodzić systemom klimatyzacji oraz wentylacji w przemyśle.

Jak ochronić budynki przed ptakami?

W jaki sposób stosuje się siatki na ptaki?

Obecnie stosuje się odporne oraz trwałe siatki na ptaki, które uniemożliwiają im dostanie się do pewnych części budynków. Wykorzystywane są na elewacji, oknach, balkonach oraz przy zabezpieczeniu dachu. Dzięki siatce na ptaki można zabezpieczyć dużą powierzchnię, uniemożliwiając przykładowo gniazdowanie na balkonach czy też wąskich parapetach. Ptaki pozostawiają nieczystości, resztki jedzenia, co może wabić szkodniki czy też owady, co będzie bardzo uciążliwe zwłaszcza w okresie letnim. Dodatkowo gniazdowanie w kominach może być niebezpieczne dla piskląt, dlatego siatki chronią także ptaki.

Często wykorzystywane są także inne sposoby zabezpieczenia, mogą być to kolce często widywane na elewacjach budynków, na dachach czy też na balustradach. Coraz częściej widzimy także spirale na ptaki, które uniemożliwiają im wylądowanie na określonych elementach budynku. W niektórych przypadkach ptaki są również zagrożeniem dla sieci elektrycznych, mogą zrywać izolację, uszkadzać kable elektryczne. Dodatkowo nieczystości pozostawione przez ptaki mogą negatywnie wpływać na systemy klimatyzacji oraz wentylacji w budynkach.

Dlatego ważne jest ograniczenie ptakom dostępu do newralgicznych punktów budynków. W tym przypadku oferowana przez firmy jest siatka na ptaki z montażem warszawa jest miastem, gdzie wiele budynków ma problemy z ptakami. W tym przypadku właściciel budynku może skontaktować się z firmą, która zabezpieczy wszystkie punkty, ograniczy obecność ptaków na budynku. Siatka zabezpieczająca, kolce czy też spirale zabezpieczą także budynek przed nieczystościami pozostawionymi przez ptactwo.