Jak wybrać dobry catering wegetariański?

Podjęcie decyzji na temat wykupienia diety pudełkowej jest dość trudne. Jeśli jednak zdecydowałeś się na ten krok, to gratulacje! Zaczniesz się naprawdę zdrowo odżywiać, poznasz nowe smaki, wszystkie posiłki będą miały dokładnie wyliczone kalorie, a do tego zyskasz naprawdę dużo wolnego czasu. Jednak decyzja o rozpoczęciu swojej przygody ze zdrowym cateringiem to nie koniec. Trzeba wybrać bowiem dietetyczny catering, który dostarczy Ci najlepszej jakości dań. Jak to zrobić?

Catering wegetariański, polecany przez znajomych

Jedną z najlepszych metod na wybór dobrej firmy są Twoi znajomi, przyjaciele i rodzina. Może już ktoś z nich zamawia catering wegański, wegetariański czy też inny? Jeśli tak – zapytaj, z której firmy i, czy jest zadowolony. Z pewnością poda Ci wszystkie zalety oraz wady firmy, z którą zdecydował się podjąć współpracę. Wypytaj go nie tylko o ceny za poszczególne zestawy, ale także o ich urozmaicenie i o możliwości, jakie oferuje dana firma. Bardzo ważne jest to, abyś to Ty decydował o liczbie posiłków, o ich kaloryczności oraz typie. Dowiedz się również, czy wszystkie otrzymane zestawy zawierały świeże dania.

Dieta pudełkowa z internetu

Możesz również poszukać dobrej jakości firmy w sieci. Nie jest to wcale aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Po czym poznać, że firma jest godna zaufania? Poza nowoczesną stroną internetową, posiada social media, a w nich opinie swoich klientów. Być może świadczy usługi również sportowcom albo celebrytom. Na ich podstawie możesz już odkryć, czy dany dostawca będzie spełniać Twoje oczekiwania. Przyjrzyj się zdjęciom posiłków, zapoznaj się z menu oraz z zespołem. Firma, która niczego się nie boi, na swojej stronie internetowej na pewno posiada zakładkę, w której przedstawia swoich kucharzy czy dietetyków.

Zapoznając się ze stroną internetową danej firmy, zwróć również uwagę na kilka innych aspektów:

  • Dietetyk – każda firma, która oferuje zdrowy catering powinna zatrudniać profesjonalnego dietetyka. To on odpowiedzialny jest za odpowiednią kaloryczność posiłków, pracuje nad zawartością witamin, minerałów, błonnika, białek, itd. Dzięki temu dieta będzie dostarczać Twojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników.
  • Bogata oferta – dietetyczny catering powinien też przygotować kilka opcji żywienia dla swoich klientów. Powinieneś móc wybrać catering wegetariański, catering wegański, z niskim poziomem węglowodanów albo ketogeniczny.
  • Zestaw próbny – nie powinieneś kupować kota w worku i deklarować zakupu abonamentu na miesiąc z góry. Bardzo ważne jest to, aby firma, którą wybierzesz oferowała możliwość wykupienia zestawu próbnego, na jeden dzień. Dzięki temu lepiej zapoznasz się z tym, co otrzymasz.
  • Elastyczność – coś, czego wiele firm, oferujących dietetyczny catering bardzo nie lubi. Bardzo często jest tak, że jesteś zmuszany do wykupienia codziennego abonamentu na określony czas. Jeśli zależy Ci na gotowych posiłkach, np. kilka razy w tygodniu, powinieneś mieć możliwość zamówienia cateringu tylko na te dni, w które będziesz go potrzebować. To catering powinien dostosować się do Ciebie, a nie Ty do niego!

Konsultacje dietetyczne

Wybierając catering wegański, zwróć uwagę na to, czy możesz przed zakupieniem konkretnej diety, skonsultować się za darmo z dietetykiem. To właśnie ten specjalista powinien pomóc Ci w doborze najlepszego wariantu dla Twojego organizmu. Ma to ogromne znaczenie, choćby przy określaniu kaloryczności zestawów. Taka konsultacja powinna odbyć się telefonicznie lub online.

Gdy już znajdziesz tę najlepszą firmę, nie pozostanie Ci nic innego, jak cieszyć się świeżymi i pysznymi posiłkami! Smacznego!