Jak wybudzić się ze snu bezdechu sennego?

Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, doświadczyłeś zaburzeń spowodowanych przez bezdech senny, prawdopodobnie jesteś zainteresowany odkryciem skutecznych metod leczenia.

Najlepszym sposobem na zidentyfikowanie sposobów złagodzenia problemów, jakie może powodować ten stan, jest uzyskanie głębokiego zrozumienia jego przyczyn. Przeglądając poniższe informacje, będziesz miał znacznie lepsze podstawy do rozpoczęcia walki z bezdechem sennym.Jednym ze sposobów na poprawę bezdechu sennego jest zrzucenie nadwagi, którą nosisz. Nadwaga lub otyłość wywierają nacisk na szyję, co może uciskać tchawicę podczas snu. Utrata zaledwie 25 funtów może mieć wpływ na objawy, a utrata wystarczającej wagi może całkowicie wyeliminować zaburzenie.Pomiń tabletki nasenne, jeśli masz skłonność do napadów bezdechu sennego. Możesz czuć, że potrzebujesz ich do spania, ale mają one podobny wpływ na organizm jak alkohol. Oprócz tych oczywistych mają też dodatkowe skutki uboczne. Trzymaj się z daleka, jeśli chcesz złagodzić objawy bezdechu sennego.Jeśli zdecydujesz się wypróbować maszynę CPAP, nie poddawaj się co najmniej przez kilka tygodni. Wielu pacjentów z bezdechem sennym rezygnuje, zanim naprawdę zdąży przyzwyczaić się do swojego urządzenia. Poczekaj, aż poczujesz się komfortowo ze spaniem podczas noszenia maski, a naprawdę powinieneś zauważyć różnicę.Rozważ podniesienie wezgłowia łóżka, jeśli cierpisz na bezdech senny. Kiedy śpisz, grawitacja nieustannie ciągnie twoje mięśnie i powoduje zamknięcie dróg oddechowych. Jeśli nieco uniesiesz wezgłowie łóżka, lekkie nachylenie ułatwi Twojemu ciału utrzymanie dróg oddechowych podczas snu.Unikaj picia alkoholu. Brzęczenie lub picie powoduje, że drogi oddechowe zbytnio się rozluźniają. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Jeśli ktoś kładzie się spać w stanie nietrzeźwym, efekty słychać w jego głębokim chrapaniu.

U kogoś, kto już cierpi na bezdech senny, może to być bardzo niebezpieczne. Unikaj napojów alkoholowych, aby spać bezpieczniej.Utrata masy ciała może mieć duży wpływ na osoby z bezdechem sennym. U osób z nadwagą bezdech senny występuje znacznie częściej, zwłaszcza u osób z większym obwodem szyi. Twój oddech ulegnie poprawie, gdy schudniesz, ponieważ ciśnienie w drogach oddechowych zostanie zmniejszone, a przepływ powietrza zostanie zwiększony.Jeśli masz maszynę CPAP, powinieneś mieć ją zawsze przy sobie. Korzystanie z innego urządzenia może nie działać tak dobrze, ponieważ ustawienia lub maska ​​mogą się różnić. Jeśli musisz iść do szpitala, poproś kogoś o przyniesienie urządzenia, abyś mógł z niego dalej korzystać.Jeśli masz bezdech senny i palisz, ważne jest, abyś natychmiast rzucił palenie. Palenie powoduje stan zapalny gardła, co utrudnia dostanie się powietrza do dróg oddechowych. W rzeczywistości badania sugerują, że palenie może powodować lub pogarszać bezdech senny u niektórych pacjentów. Więc unikaj tego całkowicie!Jeśli cierpisz na bezdech senny, zmień pozycję podczas snu, aby zmniejszyć liczbę epizodów bezdechu sennego. Śpij na boku zamiast na plecach, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że miękka tkanka z tyłu gardła zapadnie się i zablokuje drogi oddechowe. Oprzyj poduszkę za plecami, aby pomóc ci pozostać na boku podczas snu.Bezdech senny może siać spustoszenie w życiu chorych, a także członków ich rodzin. Każdy, kto widział, jak ukochana osoba radzi sobie ze skutkami tego schorzenia, z pewnością chciał dowiedzieć się więcej o możliwych metodach leczenia. Teraz, gdy wziąłeś sobie do serca idee zawarte w tym artykule, powinieneś być gotowy, aby raz na zawsze odnowić swoją krucjatę, aby pokonać bezdech senny.