Kasety na urządzenia do szaf sterowniczych

W wielu firmach wykorzystuje się szafy sterownicze, w których można umieścić różnego rodzaju urządzenia elektryczne, elektroniczne, które będą nadzorowały pracę różnych maszyn i urządzeń.

Często stosuje się w przypadku automatyki przemysłowej, skomplikowanych układów elektrycznych. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do urządzeń sterowniczych, są to systemy modułowe, dzięki czemu każde urządzenie może zostać łatwo wyjęte.

Kasety na urządzenia do szaf sterowniczych

Kasety aluminiowe na prowadnicach

Dostępne są kasety aluminiowe na prowadnicach, które będą dostosowane do wielkości danego urządzenia, karty, systemu, który będzie odpowiadał za pracę maszyny. Jest to kaseta na prowadnicach, która może posiadać także uchwyty. Będą to obudowy w określonych standardach, przykładowo o wysokości 100 mm, 233 mm dla standardu eurocard, jak również o długości 100, 160 czy 220 mm. Zastosowanie aluminium chroni system przed korozją, dodatkowo zmniejsza wagę w stosunku do kaset stalowych. Obudowy mogą zostać wykonane na indywidualne zamówienie klienta, mogą posiadać różne wymiary, otwory oraz oznaczenia. W przypadku szaf sterowniczych mamy bardzo dużą dowolność zastosowania różnego rodzaju płyt tylnych, płyt czołowych. Mogą być to płyty zamykające czy też posiadające otwory wentylacyjne, otwory służące do doprowadzenia zasilania czy też systemów komunikacji.

Na froncie kasety można umieścić także otwory służące do zainstalowania w różnego typu wtyczek, co może ułatwić podłączenie urządzeń kontrolnych, komputera czy też urządzeń przenośnych. Producenci oferują także podziały uzupełniające dla standardowych wymiarów kaset, dzięki czemu możemy zainstalować wiele mniejszych urządzeń, co pozwoli na lepsze wykorzystanie powierzchni szafy sterującej. Tego typu kasety bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku różnych rozwiązań elektrycznych, elektronicznych, często możemy znaleźć je w serwerowniach, w systemach łączności światłowodowej, w przypadku automatyki przemysłowej. W ten sposób możemy także ograniczyć dostęp do urządzeń, mogą być to szafy zamykane na klucz.

Szeroką ofertę różnego rodzaju kaset do szaf możemy znaleźć na stronie internetowej armel.pl. Producent może dostarczyć różnego rodzaju obudowy, kasety w rozmiarach standardowych lub też na zamówienie klienta. W ten sposób w szafie możemy umieścić systemy o nietypowym wymiarze, zastosujemy także podziałki w przypadku mniejszych urządzeń.