Porady prawne w sprawach cywilnych

Specjalistyczne pomoc prawna z pewnością może przydać się osobom które planują separację lub też chcą unieważnić małżeństwo.

Często są to bardzo skomplikowane sprawy ponieważ często małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku czy też opiekunki nad dziećmi. Dlatego też kierują się po pomoc prawną, z pewnością adwokat który specjalizuje się w sprawach cywilnych tego rodzaju będzie mógł doradzić stronie w taki sposób aby uzyskać w czasie rozwodu oczekiwane rezultaty.

Porady prawne w sprawach cywilnych

Podział majątku i ustalenie opieki nad dziećmi

Oczywiście w tym przypadku może chodzić o rozwiązanie małżeństwa czyli rozwód lub separację lub też o unieważnienie. Czasem problemem może być podział majątku, może chodzić tutaj przykładowo o wycenę wszystkich rzeczy które zgromadziło małżeństwo, niekiedy mogą być to przykładowo nieruchomości, gdzie obie strony przedstawiają inną wycenę. Ponadto może także chodzić o pamiątki które nie przedstawiają dużej wartości materialnej jednak mają dla małżonków wysoką wartość sentymentalną, wówczas nie mogę dojść do porozumienia jak podzielić wszelkie dobra.

Często także może chodzić o opiekę nad dziećmi, z pewnością często rodzice będą chcieli uzyskać całkowitą opiekę nad dziećmi. Może w tym przypadku chodzić także o ustalenie kontaktów z dziećmi, czy też chodzi o kontakt rodziców czy też członków rodziny, można przykładowo ustalić sposób oraz czas kontaktów dziadków lub też wystąpić o zakaz spotykania. Z pewnością pomoc adwokata w sądzie rodzinnym będzie bardzo dużą pomocą, będzie mógł on poradzić nam jakie rację powinniśmy przedstawić, także jakie dokumenty powinniśmy przygotować.

W przypadku tego rodzaju spraw warto poszukać odpowiednich kancelarii, możemy wejść na stronę kancelaria-bpg.pl, z pewnością warto zwrócić uwagę iż powinniśmy poszukiwać pomocy u prawnika który wcześniej miał do czynienia z tego rodzaju sprawami, bardzo dobrze zna prawo cywilne w kwestii rozwodów, unieważnienia małżeństwa czy też ustalenia opieki nad dziećmi.