Reprodukcje na ścianę

Najlepszą reklamą miejską różnego rodzaju przedstawień są plakaty najczęściej informują one o miejscu oraz godzinie w którym będzie odbywało się przedstawienie.

Każdy z nas zna plakaty cyrkowe, ogłaszające przybycie cyrku do miasta. Często plakat jest określany jako wyrób poligraficzny, który zaliczany jest do akcydensów. Drukuje się go jednostronnie, jest on zdecydowanie dużego formatu. Plakaty mają najczęściej charakter propagandowym albo reklamowy. Plakaty służą do umieszczania w stałych, publicznych miejscach przykładowo mogą być umieszczane na słupach reklamowych. Plakat od afisza, odróżnia to że nie jest wykonany ze składu, lecz stanowi formę graficzną. Jest zazwyczaj zadrukowywany na całej swojej powierzchni papieru i najczęściej posiada bogatą kolorystykę, mającą na celu przyciąganie uwagi. Elementy graficzne często dominują nad informacją, choć często jest odwrotnie, wszystko zależy od tego na co chcemy zwrócić uwagę przechodnia. Krzykliwa kolorystyka wyróżni plakat spośród miejskiej szarości. Wile osób chciało by mieć nad kominkiem malowidło sławnego artysty lecz wielu z nas na to nie stać, dlatego można zaopatrzyć się w reprodukcje. Wiele firm zajmuje si przygotowywaniem reprodukcji światowej sławy dzieł sztuki również w technice olejnej. Dzięki temu upowszechniane są dzieła sztuki w profesjonalnym wydaniu.

Dlatego też najlepsze reprodukcje malowane są ręcznie. Dbałość o jakość prac to gwarancja dobrej jakości kopii. Często reprodukcje wykonywane są przez artystów plastyków, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w malowaniu reprodukcji. Dobrze jeżeli używane są te same techniki jakie używane były setki lat temu, dzięki temu osiągamy doskonałe wyniki. Wszystkie reprodukcje powstają w technice olejnej i na płótnie malarskim. Reprodukcje można malować w każdym rozmiarze. Jednak reprodukcje muszą różnić się od oryginału o 1cm w szerokości i długości pracy. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się plakaty dla dzieci, które będą ozdobą każdego pokoju. Mogą wprowadzić niepowtarzalny bajkowy nastrój.