Sprawna logistyka w firmie

Wynajem magazynu może być szansą na szybkie pozyskanie miejsca do przechowywania towarów.

Dostępne są powierzchnie magazynowe w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju, możemy określić wielkość powierzchni, dobrać rodzaj magazynu, który będzie odpowiadał produktom, które chcemy przechowywać. Możemy wybrać przykładowo chłodnie, które będą odpowiednie do przechowywania artykułów spożywczych czy też leków.

Sprawna logistyka w firmie

Jak dobrać magazyny logistyczne do indywidualnych potrzeb?

Wiele magazynów możemy wynająć w pobliżu dużych miast, często zlokalizowane są w pobliżu lotnisk, autostrad, dzięki temu możemy szybko przesyłać towar pomiędzy poszczególnymi punktami. Będzie to szczególnie istotne dla firm, które chcą zaopatrywać z magazynu centralnego poszczególne punkty detaliczne. Firmy, które potrzebują magazynów, mogą wybudować własny obiekt, lub też wynająć. W przypadku wynajmu otrzymujemy gotowy do użytkowania magazyn wyposażony w całą niezbędną infrastrukturę, będą to rampy załadowcze, stojaki na palety, wózki widłowe. Dostępna jest także często przestrzeń biurowa, w której możemy zarządzać transportami.

W przypadku, kiedy chcemy określić wysokość czynszu, należy zwrócić uwagę na lokalizację, metraż, wyposażenie dodatkowe. Wiele magazynów w atrakcyjnych lokalizacjach może być zajętych, możemy obecnie skorzystać z internetu, znajdziemy tutaj wyszukiwarki powierzchni magazynowych, które oferują różne firmy logistyczne. Dzięki temu możemy znaleźć odpowiednią powierzchnię w pobliżu dużego miasta, czy też w danym województwie. Dobrym pomysłem będzie oczywiście wynajem powierzchni magazynowej z dobrym dojazdem, przykładowo będzie to magazyn zlokalizowany w pobliżu autostrady czy też drogi szybkiego ruchu.

Wiele firm decyduje się na wynajem magazynu ze względu na koszty, optymalizację wydatków. Koszt budowy magazynu może być zbyt wysoki dla małej czy średniej firmy. Dlatego magazyny logistyczne, w których możemy wynająć powierzchnię adekwatną do naszych potrzeb, z pewnością będą najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo są to obiekty ubezpieczone, monitorowane, zatem towar przechowywany w centrach tego rodzaju będzie bezpieczny.