Dobierz odpowiednie zabawki do wieku dziecka

Wszyscy wiedzą, że dzieci wyrastają z zabawek bardzo szybko, więc zawsze dobrze jest być przygotowanym na to, kiedy trzeba dostosować je do wieku i rozwoju dziecka.

Ponieważ zabawki drewniane można pozbawić koloru, przemalować i polakierować bez utraty jakości lub struktury materiału, zabawki drewniane można dostosować do wieku i zainteresowań dziecka w dość prosty sposób i nie ponosząc dużych wydatków.

Dobierz odpowiednie zabawki do wieku dziecka

Drewniane zabawki dla chłopców w każdym wieku

Łatwo jest przystosować dziecięcego konia na biegunach do stworzenia jednorożca za pomocą drewnianego rogu i odrobiny tęczowej farby. Zamiast kupować zupełnie nową zabawkę, możesz dostosować i ponownie wykorzystać zabawki, które twoje dzieci już mają. To samo dotyczy klasycznych drewnianych klocków. Kolorowe klocki pomogą bardzo małym dzieciom rozwinąć wyobraźnię i kreatywność, ale gdy będą starsze, możesz przemalować klocki, aby wyglądały jak cegły lub klocki betonowe, aby twoje dziecko mogło stworzyć własne ciekawe budowle.

Dzięki ich estetycznym wzorom i paletom kolorów mniej prawdopodobne jest, że zauważysz drewniane zabawki w swoim domu, podczas gdy twoje dziecko nadal będzie bawić się tak, jak chce. Drewniane zabawki są bezpieczne. Faktem jest, że większość plastikowych zabawek łatwo się odpryskuje lub pęka, pozostawiając małe części, które dzieci mogą połknąć lub ostre krawędzie, które mogą skaleczyć skórę. Małe dzieci często wkładają do ust wiele rzeczy i jest to niezwykle niebezpieczne, jeśli połkną kawałek plastikowej zabawki.

Ponieważ zabawki dla chłopców z litego drewna są trwałe i odporne na uszkodzenia, nie można ich łatwo złamać. Poza tym drewniane zabawki pomogą nawiązywać kontakt z naturą poprzez dotyk, poprawiając samopoczucie fizyczne, emocjonalne i psychiczne dziecka. Jeśli szukasz ciekawie zaprojektowanej gamy zabawek, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom, sprawdź ofertę zabawek wykonanych z drewna w sklepach internetowych. Z pewnością znajdziesz różnorodne rodzaje takich kreatywnych zabawek w rozsądnych cenach.