Veeam Backup Essentials- analiza wersji

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje do szybkiej i wydajnej pracy odpowiedniego oprzyrządowania. Firma Veeam wyszła naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów i stworzyła oprogramowanie, z pomocą którego każde przedsiębiorstwo będzie mogło z łatwością tworzyć backupy, odzyskiwać oraz kontrolować i raportować o zaistnieniu wszelkich obciążeń, które pojawią się w sferze wirtualnej. W dzisiejszym artykule dokonamy krótkiej charakterystyki oferty produktowej firmy Veeam, w której porównamy różne pakiety Veeam Backup Essentials.

Veeam Backup Essentials Standard

Jest to rozwiązanie dedykowane dla mniejszych firm, które borykają się z problemem obciążeń wirtualnych oraz chmurowych. Jest to produkt, który charakteryzuje się naprawdę korzystnym stosunkiem ceny do jakości tego produktu. Ponadto producent gwarantuje, że jest to sprzęt niezawodny oraz bardzo łatwy w obsłudze.

Oprogramowanie Veeam Backup Essentials Standard w przypadku firm, w których liczba pracowników nie przekracza 250 osób może działać w oparciu o licencję wieczystą. W jej ramach można podłączyć się w tym samym czasie do nawet 6 gniazd procesorów lub 30 maszyn wirtualnych. Firmy mogą także skorzystać z licencji czasowej wydawanej na okres 5 lat.

Zastosowanie tego typu urządzenia pozwala na szybkie odzyskiwanie maszyn wirtualnych. Ponadto daje możliwość długoterminowego przetrzymywania danych bez obawy o ich utratę.

Veeam Backup Essentials Enterprise

Veeam Backup Essentials Enterprise dedykowana jest dla niewielkich firm. Jest oprogramowaniem służącym do tworzenia kopii zapasowych i powielania danych. System ten pozwala na zarządzanie z niemal każdego miejsca na ziemi i to nawet za pomocą urządzeń mobilnych. Czas odzyskiwania danych oraz innych urządzeń wirtualnych jest porównywalny jak w przypadku Veeam Backup Essentials Standard.

Oprogramowanie to pracuje w oparciu o różny rodzaj licencji. Podobnie jak wersja standard pozwala na współdziałanie z maksymalnie 6 gniazdami lub 30 instacjami. W zakresie działania Veeam Backup Essentials Enterprise jest kontrolowanie obciążeń, które mogą pojawić się w odniesieniu do zdarzeń wirtualnych, fizycznych jak również chmurowych (np. VMware vSphere i Microsoft Hyper-V). Wszystko jest możliwe podczas zastosowanie tylko jednej konsoli.

Veeam Backup Essentials 9.5

Oprogramowanie Veeam Backup Essentials zostało stworzone z myślą o szybko rozwijających się firmach, w których obecnie obserwuje się wzmożony przyrost gromadzonych danych. Najbardziej znane oprogramowanie służące do tworzenia backupów wykazywało docelowy czas odzyskiwania oraz docelowy punkt odzyskiwania na poziomie nawet kilku godzin. Z kolei rozwiązanie firmy Veeam w postaci pakietów Backup Essentials znacząco skraca ten czas. Ponadto zapobiega powstawaniu przestojów.

Co więcej zastosowanie pakietów Backup Essentials pozwala na wybór najbardziej optymalnego rozwiązania. Między innymi można zdecydować się na wybór:

  • Instant VM Recovery- odzyskiwanie uszkodzonej maszyny wirtualnej.
  • Veeam Cloud Tier- przechowywanie danych przez bardzo długi okres czasu bez obawy o ich utratę.
  • Veeam Cloud Mobility- pozwala na przenoszenie a nawet odzyskiwania obciążeń określanych jako lokalne oraz chmurowe.
  • Veeam Explorer dla Microsoft Active Directory- połączone z odzyskiwaniem danych dla programu Active Directory. Ponadto pozwala na odzyskiwanie haseł dla kont użytkowników.
  • Veeam Explorer dla Microsoft Exchange- współpracuje z oprogramowaniem Exchange w celu odzyskiwania niektórych elementów pochodzących z tego programu.
  • • Veeam Explorer dla Microsoft SharePoint- pozwala na przeglądanie wszystkich kopii zapasowych, które powstały dla programu SharePoint.
  • Veeam Explorer dla Microsoft SQL- umożliwia odzyskiwanie danych z ogromnych baz SQL.

Pakiety Veeam Backup Essentials z pewnością sprawdzą się w każdym małym oraz średnim przedsiębiorstwie. Posiadają one niewątpliwie cechy, które doceni każdy, nawet wymagający klient w zakresie odzyskiwania danych. W ofercie firmy thomas it znajdziecie Państwo bogaty wybór oprogramowania służącego do odzyskiwania, backupowania oraz monitorowania danych. Ponadto duże wsparcie ze strony pracowników firmy Thomas IT pozwoli Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie dla Państwa firmy. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w wyborze odpowiedniego rozwiązania to koniecznie skontaktujcie się z firmą thomas it. Nasi eksperci z miłą chęcią udzielą wsparcia i podzielą się bogatym doświadczenie w zakresie rozwiązań informatycznych sprawdzających się w działaniu firm. Zapraszamy!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: [email protected]