Zlewozmywaki granitowe – jakość i elegancja w każdej kuchni

Istotnym elementem wyposażenia każdej kuchni jest zlewozmywak, dzięki któremu, szybko i łatwo pomyjemy wszystkie naczynia co pozwoli nam zachować porządek. Naturalnie można wybrać spośród rozmaitych modeli, producentów, kolorystyki czy też materiałów z których są wyprodukowane.

Przykładowo być mogą tutaj zlewozmywaki kwarcowe, które robione są w aż w 16 różnych wersjach kolorystycznych. W modelu podstawowym, zlewozmywak posiada otwór bateryjny o standardowej średnicy. Można zamówić również zlewozmywak może być bez dziury, w modelu z otworem na specjalną baterię jak również otworem na automatyczny korek, lub tylko z otworem na regulator do korka automatycznego. Bardzo często nie opróżniamy talerzy po obiedzie, strącając resztki ziemniaków czy surówki do zlewu. To zaś wraz z wodą spływa do rur kanalizacyjnych, powodując ich zapychanie. Aby tego uniknąć, należy stosować młynki pod zlewozmywak, które albo po ręcznym włączeniu, albo po automatycznym, zmielą wszelkie resztki organiczne. Dzięki temu możemy być spokojni, że pokarm, który właśnie przedostał się do rur nie spowoduje w końcu zapchania zlewu i wydzielania bardzo nieprzyjemnych zapachów. Rozdrabniacze takie zazwyczaj montuje się pod komorami zlewu, a przycisk włączający umieszcza się na blacie wokół niego albo na ścianie tuż obok. Najważniejsze jest, by włącznik znajdował się w miejscu widocznym i łatwo dostępnym.

Bardzo istotne również jest, by uważać na sztućce, które wrzucamy do zlewu razem z naczyniami. Należy pilnować, by nie dostały się do młynka, ponieważ mogą doprowadzić do jego poważnego uszkodzenia. Ważne jest także z jakiego tworzywa wyprodukowany jest zlewozmywak możemy na przykład spotkać zlewozmywaki, które będą dodawały uroku nowoczesnej kuchni. Tego rodzaju zlewy są od tradycyjnych zlewozmywaków, są także od nich dużo cięższe. Jednak nie rdzewieją tak jak zlewy wykonane z metalu, są również o wiele bardziej wytrzymałe. Możemy je zakupić w wielu różnych opcjach, jak na przykład być to mogą zlewozmywaki granitowe narożne, dzięki czemu zaoszczędzimy w naszej kuchni dużo przestrzeni.