Wygodne łózko dla dziecka

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do opuszczenia łóżeczka, zwykle w wieku około dwóch lat, możesz zainwestować w łóżko dziecięce.

Dziecko szybko się rozwija, trzeba zwrócić aby dziecko miało właściwe podparcie kręgosłupa. Warto wybrać model z dobrej jakości sprężynami, obecnie chętnie wybierane są modele ze sprężynami kieszeniowymi. Mogą posiadać kilka stref podparcia, dzięki czemu w czasie snu zostanie zachowana poprawna postawa. W tym przypadku trzeba oczywiście brać pod uwagę także wagę dziecka, ponieważ można wybierać różne twardości materacy. Istnieją także modele piankowe, ale nie zawsze tańsze modele będą wygodniejsze, trzeba także zwrócić uwagę na fakt że modele piankowe są gorzej wentylowane. Większość dzieci uwielbia łóżka piętrowe, które oszczędzają miejsce. Należy upewnić się że łóżka piętrowe mają poręcze, a materace znajdują się poniżej poręczy tak aby zapewnić dziecku bezpieczeństwa w czasie snu. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonany jest stelaż łóżka, z pewnością warto wybrać solidne drewniane modele.

Dobrym pomysłem będą modele sosnowe, ale także dębowe.

Z pewnością łóżko dla dziecka powinno być bardzo solidne ponieważ dzieci lubią bawić się na łózkach i po nich skakać, dlatego też należy sprawdzić wszystkie łączenia. W tym przypadku łózka wykonane z płyty pilśniowej mogą z czasem po prostu się rozlecieć. Śruby wkręcone w płytę z pewnością nie są najlepszym rozwiązaniem, dlatego też warto sprawdzić wszystkie połączenia. W przypadku tanich łóżek te elementy mogą być bardzo nietrwałe mimo że całe łóżko może sprawiać wrażenie solidnego. Oczywiście łózka dla dzieci mogą posiadać fantazyjne kształty, w tym momencie wybór jest bardzo duży, bardzo popularne są łóżka które kojarzą się z różnego rodzaju motywami z bajek dla dzieci. Można także znaleźć łóżka o różnych formach jak przykładowo łóżko domek, który będzie wyglądał jak dom z dachem. Oczywiście można kupić także inne modele, które będą posiadały ciekawe kształty, z pewnością przy wyborze trzeba sprawdzić czy dany model zmieści się w pokoju.