Wyprawa samochodem do Norwegii

Zainteresowanie Skandynawią jest w Polsce bardzo duże. Jeśli tylko dostaniemy się promem do Norwegii to później można własnym samochodem zwiedzać ten piękny kraj.

Można oczywiście na miejscu wynająć samochód, ale to już będzie tak naprawdę zależne tylko od tego, jaki mamy budżet i jakie mamy wymagania? Z czym najbardziej nam się kojarzy Norwegia? Na pewno są to Fiordy i są to drewniane domki. Jest również klimat, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu, dlatego nie ma się, co dziwić, że tak wielu Polaków tam jeździ, a jeszcze więcej planuje taką wyprawę.

Co warto zobaczyć?

Na pewno trzeba będzie odwiedzić największy Park Narodowy w Norwegii. Można w tym parku spotkać arktyczne rośliny jak i zwierzęta, a zatem wizyta zapowiada się tutaj naprawdę bardzo ciekawie. Ze zwierząt można spotkać arktycznego lisa, śnieżą sowę, ale również renifery. Znajdziemy tutaj bakowe pejzaże, które na stałe zapadną w naszej pamięci i będziemy chcieli tutaj wracać bardzo często. Tak to właśnie działa na nas, że jeśli widzimy coś pięknego to chcemy tutaj być. Musimy zawitać to Bergen, czyli słynnego portu gdzie mieści się jeszcze słynniejszy targ rybny. Na naszej mapie zwiedzania trzeba zrobić miejsce na malowniczą i piękną miejscowość Flam. Tutaj jest słynna kolejka, którą będzie można jechać i podziwiać niesamowite widoki. Przejechanie trasy zajmuje godzinę. Kolejnym miasteczkiem wartym odwidzenia jest Leardal. Tutaj mamy te słynne chatki, które prezentują się po prostu pięknie. To trzeba zobaczyć żeby się przekonać, że było warto tutaj przyjechać. Oczywiście miejsc w Norwegii, które warto będzie zobaczyć jest znacznie więcej. Trzeba zrobić sobie listę tych miejsc i trzeba o nich poczytać. Najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie wejść na stronę Norwegia samochodem, gdzie wszystkie najciekawsze miejsca są bardzo dokładnie opisane. Mamy tutaj zdjęcia z tych miejsc, dlatego na pewno będziemy wiedzieć o Norwegii więcej niż wiemy teraz. Takie informacje są bardzo przydatne.