Zacznij lato z energią!

Lato już rozkręca się na dobre, pogoda coraz lepsza. Nie ma co marnować czasu na leżenie na kanapie! To doskonała chwila, żeby włożyć wygodne buty i zacząć dzień od letniego trening, który rozbudzi przed pracą i doskonale nastroi na gorące dni. Najlepsza pobudka to taka ze sportem!

 

Zacznij lato z energią!

Zacznij od śniadania

Śniadanie to klucz do sukcesu! Wsyp do miseczki pięć łyżek płatków owsianych błyskawicznych, łyżeczkę erytrytolu i zalej mlekiem do poziomu płatków. Odczekaj pięć minut i na to wysyp pokrojone w kostkę truskawki lub inne owoce, najlepiej słodko-kwaśne. Łyżka kwaskowatego dżemu, plasterki banana i dwie łyżki wysokobiałkowego jogurtu. Owsianka gotowa! Szukaj własnych połączeń smakowych, które sprawdzą się dla ciebie najlepiej. Zdrowe to też smaczne.

Koniecznie wypij do śniadania szklankę wody. Pamiętaj o nawodnieniu, szczególnie w gorące dni. Noś przy sobie ciągle butelkę i popijaj. Dobre nawodnienie to gwarancja lepszego samopoczucie. Można się zdziwić, jak wielką różnicę sprawia ten niepozorny napój.

Po śniadaniu – rozgrzewka

Śniadanie zjedzone? Świetnie. Teraz przyszedł czas na chwilę rozgrzewki.

Rozgrzewka to podstawa podstaw w dobrym treningu. Kilka minut biegu – nieważne czy wokół bloków, czy na stadionie, czy w lesie. Każde otoczenie jest dobre. Potem trzy serie po dziesięć pajacyków – uwaga! Pamiętaj o prostych plecach. Rozgrzej wszystkie stawy, nie zapomnij o szyi i kolanach. Chwilka rozciągania (najlepiej pulsacyjnego – statyczne lepiej wykonywać po treningu, bo pomaga w regeneracji). Zrobione? Jesteś gotowy na trening.

Czas na formę

Znajdź trochę miejsca, wykaż się pomysłowością. Nie potrzeba wielkich sal treningowych i drogich ciężarów, żeby się porządnie zmęczyć! Skoro dotarłeś już tutaj, znaczy, że jesteś na dobrej drodze.

Sprawdź swoje możliwości. Ile brzuszków umiesz zrobić? Dwa? Więc zrób pięć serii po jednym. Czterdzieści? Więc rób po dwadzieścia. Z każdym treningiem pójdzie ci coraz lepiej. Stawiaj sobie większe wymagania każdego dnia i zobaczysz, że już za miesiąc sobie podziękujesz. Trenuj cztery razy w tygodniu, żeby pozwolić mięśniom odpocząć i zregenerować się do kolejnych treningów.

Jeśli chcesz zapewnić sobie urozmaicenia w treningu, warto zainwestować w hantle lub kettlebelle. Są łatwe do przenoszenia i możesz zabrać je ze sobą wszędzie. Połączenie treningu z własną masą ciała i z dodatkowym sprzętem z pewnością sprawdzi się doskonale. Sprawdź koniecznie hantle, które ma do zaoferowania sklep ze sprzętem sportowym https://sport-blast.pl/.

Nie czekaj, bo nikt za ciebie nie weźmie się do pracy! Zadbaj o zdrowie i formę właśnie dzisiaj.