Bezpieczeństwo pracy na wysokości

Firmy z branży budowlanej czy jest to prowadzą różnego rodzaju pracy na wysokości, dlatego też potrzebują podestów, zwyżek i rusztowań dzięki którym pracownicy będą mogli prowadzić bezpieczną pracy na dużej wysokości.

Oczywiście jeżeli chodzi o pracę wokół budynków najlepiej sprawdzą się rusztowania, mogą one okalać cały budynek tak aby dać dostęp do całej powierzchni. Dzięki temu będzie można przykładowo wykonać ocieplenie budynku, czy różnego rodzaju prace remontowe czy też wykończeniowe. Rusztowania mogą obejmować duże powierzchnie, mogą być to bardzo wysokie rusztowania obsługujące również wysokie budynki.

Bezpieczeństwo pracy na wysokości

Rusztowania aluminiowe do prac na wysokości

Jeszcze kilka lat temu najczęściej wykorzystywana rusztowania stalowe, uznawane za bardzo solidne, jednak posiadają one dość dużą uwagę, dlatego też coraz częściej wybierane są rusztowania aluminiowe. Oczywiście aluminium jest metalem dużo lżejszym od stali, dzięki czemu możemy ułatwić ten sposób transport oraz montaż rusztowania. Może być to rusztowanie złożone z rur które są połączone za pomocą specjalistycznych złączek. Dzięki temu możemy uzyskać różne wymiary, łatwo może by je rozbudować czy też zmienić jego budowę oraz przeznaczenie. Naturalnie aluminium pozwala na uzyskanie rusztowania o dużej wytrzymałości, dodatkowo także możemy łatwo stworzyć różnego rodzaju barierki, punkty do których pracownicy mogą przyczepić szelki zabezpieczające.

Dzięki temu w należyty sposób będziemy mogli zadbać o bezpieczeństwo pracy na wysokości, w przypadku rusztowania ważne jest także odpowiednie umiejscowienie, w przypadku jeżeli składamy rusztowanie na gruncie niestabilnym powinniśmy pomyśleć o odpowiednim wsparciu. Dodatkowo także rusztowania będziemy mogli mocować do ściany tak aby zwiększyć stabilność, rusztowania dodatkowo mogą posiadać także siatki na zewnątrz które będą zapobiegały niekontrolowane spadkowi różnego rodzaju przedmiotów podczas prac budowlanych. Często prac prowadzone są w miastach przy chodniku dlatego też należy zadbać o bezpieczeństwo przechodniów czy też kierowców na dole.

Firmy zajmujące się wypożyczaniem rusztowanie mogą dowieźć rusztowanie na miejsce, wykwalifikowana ekipa złoży je w krótkim czasie. Dzięki temu nie będziemy musieli angażować naszych pracowników, a montaż z pewnością przebiegnie sprawnie. Możemy przykładowo wypożyczyć rusztowania aluiminiowe BOSS MINIMAX, które zapewniają nie tylko wygodę prac, ale także wysokie bezpieczeństwo.