Akcesoria do aparatów słuchowych

Współczesne aparaty słuchowe to niezwykle zaawansowane urządzenia o bardzo dużych możliwościach. Oczywiście nie piszemy o tu o tanim sprzęcie oferowanym w różnych supermarketach czy serwisach internetowych, ale produktach renomowanych marek – np. Phonak, Signia czy Bernafon. Jakość naprawdę czyni tu diametralną różnicę!

 

Nowe technologie
Sprzedawane za grosze wzmacniaczy dźwięku czy inne „promocyjne innowacje” mogą przynieść zdecydowanie więcej szkód niż pożytku – nie tylko nie dając oczekiwanego rezultatu, ale nawet pogłębiając ubytek. Wyższa cena to natomiast pewność niezachwianej jakości, która przejawia się niezawodnością, efektywnością i dużymi możliwościami. Dziś aparat nie jest już tylko pomocą do radzenia sobie ze słuchowymi problemami – choć oczywiście to nadal jego najważniejsze zastosowanie. Jego funkcjonalność obejmuje jednak znacznie więcej – przez co można nazwać go swoistym centrum dowodzenia. To przecież wysokiej jakości słuchawki czy zestaw głośnomówiący o możliwości integracji ze smatrfonem, telewizorem, systemami audio czy nawet włącznikiem światła w mieszkaniu. Jak widać – Protokół Bluetooth potrafi czynić prawdziwe cuda. A do tego mamy ogrom opcji personalizacji zakupionego sprzętu.

 

Nie zapomnij o akcesoriach
Tak wielofunkcyjne urządzenie potrzebuje oczywiście odpowiedniego wsparcia – stąd wiele ciekawych i przydatnych akcesoriów. Mowa tu choćby o nadajnikach TV (streamowanie dźwięku filmów i programów), przydatnych podczas spotkań i prezentacji Systemach FM czy wygodnych pilotach. Te ostatnie dzięki swoistemu skompresowaniu rozmiaru służyć mogą jako oryginalne breloczki do kluczy.

Oczywiście w całym tym bogactwie nie można zapomnieć o podstawach takich jak wydajne ładowarki/stacje dokujące, które pozwalają zniwelować problem zużywania posiadanych baterii (korzystnie dla środowiska). Warto dodać, że zazwyczaj nie musimy wyciągać akumulatorków, a ładowarka przy okazji osusza aparat. 6 godzin nocnego ładowania wystarcza, by cieszyć się nieprzerwanym działaniem swojego aparatu słuchowego przez cały kolejny dzień.

Istotne – choć często pomijane – akcesorium stanowią również baterie 312. Warto jednak zwrócić uwagę na ich trwałość oraz ograniczenie zawartości szkodliwej rtęci (Hg 0%). Dobrze, jeżeli wyposażone są w technologie wspomagające użytkowanie – zabezpieczenie przed wyciekiem oraz łatwość wyjmowania i wkładania do docelowego urządzenia. Baterie są więc niezwykle ważne, prawda?