TANIEC JAKO ALTERNATYWA DLA SIŁOWNI?

Lubię siłownię. Spędzam na niej trzy lub cztery godziny tygodniowo. Ciężki trening siłowy bądź wytrzymałościowy pomaga zapomnieć mi o problemach i na chwile oderwać się od rzeczywistości. Po zakończonym treningu czuje się lepiej, co jest spowodowane wyrzutem endorfin przez mój ośrodek nagrody. Do niedawna traktowałem ją, jako najlepszy rodzaj aktywności fizycznej. Podczas ostatniego spotkania ze znajomymi, mój światopogląd uległ drobnemu załamaniu. Dowiedziałem się, bowiem, że podobny poziom satysfakcji można osiągnąć trenując taniec. Bardzo się zdziwiłem, jak później się okazało zupełnie niepotrzebnie.” – To słowa jednego z mieszkańców Warszawy, ale pozytywnych opinii dotyczących tańca można spotkać na ulicach Warszawy więcej. Okazuje się bowiem, że taniec jest rewelacyjną alternatywą szczególnie dla osób początkujących i rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, a wybór rodzaju treningu to kwestia indywidualna.

Decydując się na trening fizyczny, należy pamiętać, iż nasz organizm w różny sposób przystosowuje się do aktywności fizycznej. Uwielbiamy generalizować, konsekwencją, czego jest traktowanie każdego rodzaju treningu, jako idealnej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów, bądź zbudowanie świetnej sylwetki, umożliwiającej pozowanie do najnowszego numeru Vogue’a. Nic bardziej mylnego. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek treningu należy jasno określić nasze cele i ocenić, jakich efektów i zmian w naszym organizmie oczekujemy. Warto pamiętać, że jeśli kiedykolwiek wystąpiły u nas problemy zdrowotne, koniecznie powinniśmy nasz trening skonsultować z lekarzem bądź fizjoterapeuta. Pamiętajmy, że odchudzanie na własną rękę również nie jest najlepszym pomysłem, gdyż zarówno nasz trening jak i dieta powinny być dostosowane do naszego organizmu. Dlatego też warto trenować pod okiem specjalistów: https://agencjataneczna.pl/.

Taniec jest świetną alternatywą szczególnie dla osób energicznych, poszukających kontaktu z drugim człowiekiem i lubiących połączenie dobrej zabawy z aktywnością fizyczną. Warto wiedzieć, że trening za pomocą tańca, nie oznacza tańca towarzyskiego w parach. Równie dobrze może to być rewelacyjny trening fitness, w postaci treningu zumby, hip-hopu czy też dancehollu. Taniec dostarcza dużej dawki energii, a żaden trening nie wygląda tak samo. Dodatkowo taniec ma świetny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne, o czym poniżej.

Oczywistą sprawą jest, że wybór treningu jest sprawą indywidualną dla każdego z nas, nie mniej nie da się ukryć, że pozytywów tańczenia jest przeważająca ilość. Taniec usprawnia naszą ruchomość oraz zwiększa zakres naszego ruchu, dzięki czemu stanowi świetną formę rehabilitacji. Sesja taneczna poprawia nasze krążenie krwi i umożliwia dotlenienie wszystkich komórek naszego ciała. Poza wpływem na nasz układ krążenia, taniec również zmniejsza poziom cholesterolu we krwi i może eliminować cukrzycę, a co najmniej pomóc w walce z nią, gdyż tańczenie redukuje poziom węglowodanów w naszym organizmie tym samym zapobiegając rozwojowi cukrzycy typu 2.

Taniec stanowi również świetny lek antydepresyjny wydzielając endorfiny, które wpływają pozytywnie na nasz nastrój, i rodzą w nas niewyczerpalne pokłady energii. Co ciekawe taniec wpływa również na nasz umysł stymulując go i przyśpieszając jego pracę oraz poprawiając nasze zdolności poznawcze synchronizując pracę obydwu półkul mózgowych. Nie wolno również zapomnieć, że trening taneczny stanowi świetny środek terapii dla osób nieśmiałych i zamkniętych w sobie, gdyż wspólna taneczna zabawa z innymi uczestnikami parkietu wręcz zmusza osoby nieśmiałe do walki ze swoją społeczną izolacją.

Rozpocznij trening taneczny już dzisiaj: https://agencjataneczna.pl/pl/oferta/show-taneczne