Bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi poprawiające wygląd cery

Nieinwazyjne zabiegi laserowe skóry są bardzo popularne w celu poprawy wyglądu cery.

Tego typu zabiegi są często skuteczne, niedrogie i wymagają jedynie krótkiej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Do wyboru jest szeroka gama zabiegów laserowych i peelingów, w zależności od tego, jakie są twoje cele w zakresie pielęgnacji skóry.

Bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi poprawiające wygląd cery

Jak działają laserowe peelingi węglowe?

Jednym z popularnych zabiegów przy łagodnych i umiarkowanych problemach skórnych jest laserowy peeling węglowy. Jest to powierzchowny zabieg, który pomaga przy trądziku, rozszerzonych porach, tłustej skórze i nierównym kolorycie cery. Laserowy peeling węglowy nie jest tradycyjnym peelingiem chemicznym. Zamiast tego używa się roztworu węgla i lasera, aby uzyskać efekt peelingu. Światło lasera nie wnika zbyt głęboko w skórę, więc czas regeneracji jest bardzo krótki. Zabieg trwa około 30 minut i można od razu wznowić regularną aktywność.

Najpierw nakłada się na skórę specjalny roztwór o wysokiej zawartości węgla, który pomaga przygotować skórę do kolejnych kroków. Trzeba odczekać przez kilka minut, aby wysechł na twarzy. W miarę wysychania węgiel wiąże się z brudem, tłuszczem, martwymi komórkami skóry i innymi zanieczyszczeniami na powierzchni. W zależności od rodzaju skóry lekarz może rozpocząć od jednego rodzaju lasera, aby ogrzać skórę. Spowoduje to, że węgiel wchłonie zanieczyszczenia na skórze.

Ostatnim krokiem takiego zabiegu jak laserowy peeling węglowy jest pulsacyjny laser, którego używa się do rozbicia węgla. Laser niszczy cząsteczki węgla i wszelkie tłuszcze, martwe komórki naskórka, bakterie i inne zanieczyszczenia na twarzy. Ciepło z tego procesu sygnalizuje również uzdrawiającą reakcję skóry. To stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, aby skóra wyglądała na zdrowszą, młodszą i jędrniejszą. Ponieważ peeling węglowy jest łagodnym zabiegiem, przed zabiegiem nie będzie potrzebny krem znieczulający. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych czynności.