Kobiety powszechnie mają cellulit

Niemal każda kobieta w pewnym momencie swojego życia może mieć cellulit.

Odpowiada za to słabsza tkanka łączna i żeński hormon płciowy estrogen. Wiele kobiet uważa wgniecenia na udach i pośladkach za nieestetyczne, dlatego wiele z nich chce jak najszybciej pozbyć się pomarańczowej skórki. Cellulit może nigdy nie zniknąć całkowicie, ale istnieją sposoby na poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie widoczności cellulitu.

Kobiety powszechnie mają cellulit

Jak skutecznie zmniejszyć widoczność cellulitu

Cellulit to zupełnie normalna zmiana struktury skóry, a nie choroba. Pofałdowana skóra przypomina powierzchnię pomarańczy, dlatego cellulit nazywany jest również „skórką pomarańczową”. Skórka pomarańczowa jest szczególnie powszechna w okolicy ud i pośladków. Jednak inne obszary ciała, takie jak brzuch, piersi czy ramiona, mogą również być dotknięte cellulitem. Taki wygląd skóry nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie fizyczne, jest to raczej cecha charakterystyczna dla płci żeńskiej. Prawie każda kobieta może zauważyć cellulit, gdy ściśnie skórę na udach.

Cellulit może wystąpić u kobiet w mniej lub bardziej wyraźnej formie, niezależnie od wieku. Wiele kobiet latem stara się ukryć cellulit i wstydzi się wgnieceń na udach, są jednak różne sposoby, aby zmniejszyć widoczność nierówności. Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi i spalają tłuszcz. Ponadto trenowane są mięśnie pod komórkami tłuszczowymi, a tkanka jest automatycznie napinana. Wszystko to sprawia, że cellulit staje się mniej widoczny. Regularna aktywność jest szczególnie ważna, dlatego włącz ćwiczenia i sport do swojego codziennego życia. To jedyny skuteczny sposób na redukcję skórki pomarańczowej.

Jednorazowy trening nie sprawi, że cellulit zniknie z dnia na dzień. Pierwsze zmiany widoczne są już po około 6 tygodniach treningu. Kremy i balsamy antycellulitowe mogą być stosowane jako dodatek do programu sportowego. Ranking skutecznych preparatów znajdziesz na stronie https://dietetyk.edu.pl/kremy-i-balsamy-na-cellulit-ranking-najlepszych-produktow/. Po treningu warto skórę potraktować masażem, pomaga również uciskanie i ugniatanie partii ciała dotkniętych cellulitem, masowanie szczotką. Połączenie masażu i kremu wspomaga krążenie krwi i pielęgnuje skórę.