Co wybrać, trening na siłowni czy EMS?

W pewnym momencie naszego życia zdajemy sobie sprawę, że nie jest już tak łatwo podnieść poziom sprawności lub schudnąć.

Może to wynikać z różnych powodów, braku czasu, motywacji, warunków zdrowotnych i wielu innych. W tym momencie większość osób często odwołuje się do wcześniejszych metod, które działały wcześniej, podążając za tym samym schematem. Biorą pod uwagę kilka czynników, takich jak wiek, powolny metabolizm i brak ruchu, nie zawsze udaje się uzyskać spodziewane rezultaty, co może prowadzić do frustracji czy zniechęcenia.

Co wybrać, trening na siłowni czy EMS?

Treningi EMS szybko pomogą osiągnąć cele fitness

Jeśli chcesz uzyskać szybkie i trwałe rezultaty przy minimalnym wysiłku, bez obciążania mięśni, stawów i kości, możesz zdecydować się na treningi EMS. Tego typu treningi są również odpowiednie dla osób, które nie mogą skorzystać z treningów siłowych z obciążeniem, nie mogą biegać czy podnosić ciężarów, a chcą schudnąć, poprawić wygląd swojej sylwetki, wzmocnić mięśnie. Poziom i intensywność ćwiczeń zostaną dobrane przez doświadczonego trenera indywidualnie do potrzeb każdej osoby, z uwzględnieniem wieku, sylwetki, trybu życia, kondycji.

Treningi EMS mają wiele zalet, mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i przyspieszyć proces gojenia uszkodzonej tkanki, elektrostymulacja mięśni może również pomóc zmniejszyć przewlekły ból. Dodatkowo trening EMS wzmacnia mięśnie, poprawia postawę, zmniejsza tkankę tłuszczową, widoczność cellulitu, poprawia kondycję i siłę. W przeciwieństwie do tradycyjnych ćwiczeń, które mogą uniemożliwić wielu osobom ich wykonywanie, trening EMS jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie mogą uprawiać niektórych sportów lub wykonywać długich ćwiczeń na siłowni.

Trening EMS poprawia krążenie i wypłukuje nagromadzony kwas mlekowy, który pojawia się po wysiłku i prowadzi do opóźnionej bolesności mięśni. W połączeniu z aktywną regeneracją EMS może zminimalizować bolesność po treningu i przyspieszyć powrót do zdrowia. Na taki trening można umówić się w studiu EMS w Żorach na stronie https://breaktherules.pl. W ten sposób można ćwiczyć tylko 20 minut tygodniowo na jednej lub dwóch sesjach, co z pewnością jest dużą zaletą dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne treningi na siłowni.