Jak zebrać kosz kwiatów

Kwiaty w koszu – niezapomniany prezent na każdą uroczystość. Kwiaciarnie na całym świecie od dawna tworzą wspaniałe kompozycje, które są kwiatami w koszyku, które wyróżniają się niezwykłym wyglądem. Wspaniały, urzekający wygląd, przyjazny zestaw w najróżniejszych kolorach i zieleni nie pozostawi nikogo obojętnym. Taka kompozycja stanie się nie tylko prezentem na uroczystość dla każdej osoby, niezależnie od płci i wieku, ale także wprowadzi do domu atmosferę wiosny, świeżości, komfortu i dobrego nastroju.

Kosze upominkowe to jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych sposobów ozdabiania bukietów. Podczas kompilacji możesz użyć absolutnie wszystkich roślin, które będą dobrze połączone ze sobą pod względem wyglądu i koloru. Tak więc w jednej kompozycji możesz zebrać klasyczne czerwone róże, żółte gerbery, białe chryzantemy i ruscus – będą się harmonizować i uzupełniać, dodając urozmaicenia do skomponowanego kosza.

Ta kompozycja nadaje się jako niezależny lub dodatkowy prezent na każdą okazję, niezależnie od okazji.

Jak złożyć kosz kwiatów – proste wskazówki dla doskonałego rezultatu

Są chwile, kiedy ludzie chcą sami zrobić urodziny kwiaty. W tym przypadku przydatne będą im wskazówki, w których pokażemy, jak złożyć kosz kwiatów, nie zwracając się o pomoc do kwiaciarni. 

Korzystając z naszych instrukcji, możesz stworzyć oryginalną kompozycję.

  • w przypadku bukietu, wstępnie wybrane świeże, zdrowe kwiaty, można je odróżnić kolorem i stanem zieleni i pąka, im lepsza jest ich jakość, tym dłużej kompozycja będzie trwać;

  • przygotuj kosz, w którym umieścisz specjalny wodoodporny pojemnik lub umieść dowolny materiał, który nie przepuszcza wilgoci;

  • w przygotowanym koszu umieść wstępnie zwilżoną gąbkę kwiatową – oazę, w której wszystkie kwiaty zostaną umieszczone w przyszłości;

  • usuń nadmiar liści z łodygi i pokrój rośliny na wymaganą długość;

  • W zależności od preferencji smakowych i wyobraźni włóż kwiaty do oazy według własnego uznania. Jest tylko jedno zastrzeżenie – kosz kwiatów jest zawsze zbierany od środka, już z niego wszystkie inne rośliny stopniowo przesuwają się na krawędzie;

  • spróbuj ułożyć większe kwiaty na środku i otocz je małymi;

  • aby zakryć luki w bukiecie, na przykład wzdłuż krawędzi, zalecamy stosowanie specjalnych zieleni, takich jak ruscus lub bergrass.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, zrozumiesz, jak złożyć kosz, który zachwyci Cię jasną zielenią i bogatym kolorem pąków przez długi czas. Jeśli zastosujesz się do wszystkich naszych zaleceń, możesz łatwo stworzyć niezwykłą kompozycję własnymi rękami.


Jak ozdobić kosz kwiatów

Po złożeniu kosza z kwiatami własnymi rękami możesz, a nawet trzeba, uzupełnić go o niektóre szczegóły, które urozmaicą wygląd kompozycji i sprawią, że będzie jeszcze bardziej uroczysta.

Tak więc, nawet zanim zaczniesz robić bukiet, jeśli sam kosz wydaje ci się zbyt nudny, można go pomalować na dowolny kolor. Ta technika będzie wyglądać szczególnie dobrze, jeśli kosz jest w harmonii z odcieniem pąków i zieleni użytej w kompozycji. Ponadto ściany i liście można ozdobić małymi naklejkami lub cyframi na taśmie dwustronnej, na przykład biedronki.

Ponadto kosz z kwiatami jest ozdobiony filcem-sizalem i dowolnym innym jasnym materiałem opakowaniowym, który może stworzyć niepowtarzalny wygląd kompozycji.