Jak często należy wykonywać oczyszczanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej?

Oczyszczanie twarzy jest podstawowym zabiegiem kosmetycznym i pierwszym krokiem odpowiedniej pielęgnacji cery. Niestety domowe sposoby nie zawsze są wystarczające, aby pozbyć się wszystkich niedoskonałości i zanieczyszczeń. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalne oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne?

Jeśli skóra twarzy nie zostanie dokładnie oczyszczona, dalsze zabiegi pielęgnacyjne nie będą skuteczne. Zanieczyszczenia, bakterie i łój, które każdego dnia gromadzą się na naszej skórze są trudne do usunięcia w domowych warunkach. Dokładne, samodzielne pozbycie się martwego naskórka za pomocą drogeryjnych produktów jest niemożliwe. W efekcie mogą pojawiać się zaskórniki, wągry, a nawet zmiany trądzikowe. Warto pamiętać, że skóra wrażliwa czy sucha wymaga oczyszczania tak samo, jak tłusta i mieszana – wystarczy dobrać odpowiednią metodę.

Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczenie twarzy polega na ręcznym usunięciu wągrów czy innych zanieczyszczeń, które znajdują się pod powierzchnią skóry. W pierwszym etapie należy wykonać dokładny demakijaż twarzy, dopiero później nakłada się peeling, który pomoże usunąć zrogowaciały naskórek. Następnie na twarz zostaje nałożony preparat o działaniu zmiękczającym. To moment, w którym stosuje się również strumień pary, aby rozszerzyć pory i wzmocnić działanie preparatu. Po takim przygotowaniu twarzy, specjalista może przystąpić do manualnego jej oczyszczania – poprzez uciskanie twarzy palcami. W ostatnim etapie na skórę nakładany jest delikatny krem przeciwzapalny, który ma ją złagodzić i wspomóc gojenie. Taki zabieg należy wykonywać zgodnie z zaleceniami specjalisty, w zależności od rodzaju skóry – co około 4 tygodnie, raz na kilka miesięcy, a niekiedy wystarczy raz na pół roku.

Mechaniczne oczyszczanie twarzy

Istnieje również wiele mechanicznych zabiegów oczyszczania twarzy, np.:

  • Mikrodermabrazja – polega na ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni,
  • Hydrabrazja – na początku podciśnieniowo oczyszcza się twarz z łoju i zaskórników, a później wykonuje się złuszczanie naskórka za pomocą głowic ściernych. W międzyczasie twarz jest nawilżana i chłodzona przez wodę,
  • Peeling kawitacyjny – za pomocą ultradźwięków usuwa się zanieczyszczenia, martwe komórki czy bakterie,
  • Peeling chemiczny – oczyszcza, odświeża i rozświetla skórę. Polega na nałożeniu kwasu na skórę, w celu wykonania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Użyte kwasy posiadają właściwości złuszczające, zmniejszające grubość naskórka i zapobiegają gromadzenia się mas rogowych.

Regularne oczyszczanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej ma wiele zalet: wyrównuje koloryt skóry, odżywia, nawilża, otwiera drogę składnikom aktywnym w głąb skóry, redukuje zaskórniki. Powinien być wykonywany zgodnie z zaleceniami specjalisty: w przypadku cery wrażliwej i suchej najczęściej 3 razy w roku, a przy cerze tłustej i mieszanej, nawet 6. Bezpieczny zabieg oczyszczania twarzy przeprowadzisz w Klinice Krajewski.