Jakie wybrać zawiasy do mebli w domu

Jeśli myślisz o przebudowie swoich mebli, możesz wziąć pod uwagę wymianę zawiasów do szafek na bardziej nowoczesne.

Obecnie bardzo popularne są zawiasy z cichym domykaniem, a głównym powodem jest to, że pomagają one drzwiczkom mebli zamykać się wolniej dzięki zastosowaniu mechanizmu zapobiegającego ich zatrzaśnięciu w ramie. Mechanizm działa w taki sposób, że drzwi lub szuflada zamykają się cicho i stopniowo, nie można nimi przypadkowo uderzyć o szafkę, co zapobiega hałasowi.

Jakie wybrać zawiasy do mebli w domu

Przedłuż żywotność szafek wymieniając zawiasy meblowe

Jeśli masz zawiasy do mebli z cichym domykaniem, zmniejszą one poziom zużycia szafek i drzwiczek. Delikatne zamykanie szuflad i drzwi pozwala zminimalizować nacisk na szafkę. Ponadto nowoczesne zawiasy zapobiegają tworzeniu się śladów, pęknięć i wgnieceń na ramach szafek spowodowanych przypadkowymi zatrzaśniętymi drzwiami. Ponadto minimalizują tarcie o zawiasy, co wydłuża ich żywotność. Oznacza to również, że w przyszłości nie będziesz musiał wydawać dużych pieniędzy na konserwację, a nawet wymianę szafek w domu. Dzięki prostym zawiasom do szafek z cichym domykaniem zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy, ponieważ twoje szafki będą chronione przed uszkodzeniami.

Zamontowanie nowych zawiasów zapewnia spokój i ciszę. Po zamknięciu drzwi szafki będą się powoli i cicho przesuwać i nie będą przeszkadzać gwałtownym trzaśnięciem. Ta funkcja działa idealnie, jeśli masz dzieci, które mają tendencję do przykładania nadmiernej siły do zamykania drzwiczek od szafek. Takie zawiasy do szafek pomagają również chronić palce przed przypadkowym, bolesnym przytrzaśnięciem, gdy zamykane są drzwi od szafki. Dzięki zawiasom z cichym domykaniem takie urazy są bardzo mało prawdopodobne, ponieważ drzwiczki mebli zamykają się powoli.

Po zainwestowaniu w wysokiej jakości zawiasy meblowe będą one służyć przez długi czas. Ponadto dodają one dodatkowej elegancji, której nie można osiągnąć w przypadku szafek, które zatrzaskują się z głośnym hukiem i mają widoczne na zewnątrz zawiasy. Jeśli przez pomyłkę użyjesz trochę za dużo siły do zamknięcia szafki, nie musisz się martwić o głośny hałas. Oprócz tego nie musisz ciągle powtarzać swoim dzieciom, aby nie trzaskały drzwiami szafki.