Korzystne właściwości picia kawy

Wybór odpowiednich ziaren jest równie ważny jak odpowiedni sprzęt i metoda parzenia, aby uzyskać smaczną filiżankę kawy.

Wybór sposobu parzenia kawy to kwestia gustu, ale istnieje kilka wskazówek, których warto przestrzegać, jeśli chcesz uzyskać najlepszy smak z ziaren kawy. W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje ziaren kawy, również mieszanki i kawę smakową. Dobra gatunkowo kawa to gwarancja, że napar będzie smaczny i aromatyczny, uzyskamy z niego więcej właściwości zdrowotnych.

Korzystne właściwości picia kawy

Szeroki wybór odmian i smaków kawy znajdziesz w sklepie z kawą

Kawa jest to wyjątkowo łatwo psujący się produkt spożywczy, zmienia swoje właściwości w reakcji na tlen, wilgoć i ciepło. W tym procesie starzeje się i wietrzeje, nie będzie nas zatem pobudzała, nie doda nam energii. Palona kawa pozwala nam wydobywać z niej aromatyczne olejki, cukry i składniki odżywcze tylko wtedy, gdy jest świeża. Najlepiej spożyć palone ziarna nie później niż 3 tygodnie od daty palenia. Większość kawy, jaką znajdziemy w sklepie nie ma podanej daty palenia na torebce, ponieważ czasami prażono ją kilka tygodni przed zapakowaniem, wysyłką i wyłożeniem na półce.

Bez względu na markę czy rodzaj kawy, jeśli ziarna były palone ponad 3 tygodnie temu, jest mało prawdopodobne, abyś mógł cieszyć się pełnią smaku i aromatu kawy. Kawa, która jest nieświeża, będzie nijaka i zdrewniała w smaku, pozbawiona złożoności i równowagi, jakich oczekuje się od świeżej kawy. Kawa nie tylko pobudza nas i dodaje energii, ale również zawiera antyoksydanty, które chronią nas przed procesem starzenia organizmu i wieloma chorobami. Zatem nic dziwnego, że wiele osób chętnie pije rano filiżankę smacznej i energetycznej kawy.

Kawa to również doskonały pomysł na prezent na wiele okazji. Możemy znaleźć wiele zestawów kaw, słodyczy i innych upominków, kosze prezentowe z kawą, oferuje je sklep z kawą. Z pewnością ciekawym pomysłem będą kawy z różnych zakątków świata, w wielu smakach i ciekawych aromatach, których nie spotykamy na co dzień w zwykłym sklepie. Z pewnością dla wielbiciela kawy taki upominek będzie odpowiedni.