Dezynfekcja przy użyciu ozonowania

Obecnie wile firm dokłada wszystkich starań aby jak najlepiej przygotować miejsca pracy, w dobie zagrożenia koronawirusem z pewnością należy dbać o bardzo dobrą dezynfekcję.

Stosuje się różne metody dezynfekcji, przykładowo może być to chlorowanie, czy też oświetlanie światłem UV. Jednak najlepszym rozwiązaniem może okazać się ozonowanie, wykorzystanie ozonu niesie za sobą wiele korzyści. Ozon nie pozostawia śladów na powierzchni ani zapachu, dlatego bardzo dobrze nadaje się do tego celu. Dzięki swoim właściwościom skutecznie usuwa bakterie i wirusy, dzięki czemu może być wykorzystany do walki z koronawirusem. Zazwyczaj wirusy to małe, niezależne cząsteczki zbudowane z kryształów i makrocząsteczek, które namnażają się tylko w komórce gospodarza. Nowy koronawirus jest uważany za wirusa otoczkowego. Ozon niszczy wirusy przez dyfundowanie przez otoczkę białkową do rdzenia kwasu nukleinowego, co powoduje uszkodzenie wirusowego RNA. Przy wyższych stężeniach ozon niszczy zewnętrzną powłokę białkową przez utlenianie. Udowodniono, że podczas dezynfekcji dużych obszarów gazowy ozon zabija koronawirusa SARS. Ponieważ struktura nowego koronawirusa 2019-nCoV jest prawie identyczna, można śmiało wierzyć, że będzie działał również na nowym koronawirusie.

Obecnie wiele jednostek badawczych na całym świecie sprawdza w jaki sposób ozon działa na koronawirusa.

Dzięki temu można będzie skutecznie chronić nasz dom czy też mieszkanie. Ozonowanie doskonale sprawdza się w firmach i przedsiębiorstwach. Wszędzie tam gdzie znajdziemy duże powierzchnie ozon będzie najlepszym rozwiązaniem, jego niewątpliwą zaletą jest docieranie w miejsca trudnodostępne. Dzięki czemu z jego pomocą może zostać przeprowadzona dezynfekcja każdej powierzchni. Trzeba wynająć firmę posiadająca odpowiedni sprzęt i doświadczenie w ozonowaniu. Dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się z firmą Mr Ozonowanie oddział Warszawa. Ozonowanie wymaga wiedzy jak należy właściwie wypełniać pomieszczenia ozonem, warto wybrać do tego odpowiednią firmę.