Najemcy muszą mieć pewność prawidłowego dbania o budynek

Właściciele nieruchomości muszą każdego dnia dbać o komfort i odpowiednie warunki najemców w budynku mieszkalnym czy komercyjnym.

Zatrudniając specjalistyczną firmę oferującą obsługę techniczną nieruchomości, nie będziesz musiał radzić sobie samodzielnie z nagłymi awariami i usterkami, szkodami w lokalach, papierkową robotą, koniecznością znalezienia kontrahentów i innymi żmudnymi i czasochłonnymi zadaniami.

Firma oferująca obsługę techniczną nieruchomości w Gdyni

Dla właścicieli nieruchomości czas to pieniądz, a ten czas lepiej byłoby poświęcić na inne rzeczy niż samodzielne zarządzanie nieruchomością. Jeśli skupiasz się na zarządzaniu aktywami, to pracujesz nad rozwojem swojego biznesu, jeśli sam zarządzasz nieruchomościami, to każdego dnia musisz rozwiązać wiele problemów. Znajdowanie, sprawdzanie i zarządzanie najemcami, inspekcje nieruchomości, organizowanie napraw i konserwacji to tylko niektóre z zadań, w których może właścicielom pomóc zarządca nieruchomości.

Chociaż ważne jest, aby zarządca nieruchomości był cierpliwy i wyrozumiały, chcesz również, aby był asertywny. Najemcy muszą mieć pewność prawidłowego dbania o budynek

Chcesz, aby mogli śledzić opóźnienia w płatnościach od najemców i pilnować wykonawców, aby wykonali pracę w odpowiednim czasie.

W niektórych przypadkach potrzebujesz ich, aby zażądali, aby wykonać niezbędne naprawy lub dokonać bardzo potrzebnych ulepszeń w nieruchomości. W sytuacjach, kiedy trzeba wezwać hydraulika bądź pogotowie energetyczne, zarządcy nieruchomości są niezastąpieni, ponieważ można liczyć na ich pomoc przez całą dobę siedem dni w tygodniu, dlatego najemcy mogą się do nich zwrócić w każdej chwili.

Dla właścicieli nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych jest zarabianie pieniędzy, co wymaga śledzenia i dokumentowania wszystkich wydatków i transakcji. Powinieneś upewnić się, że zarządca nieruchomości jest zorganizowany i może dostarczyć ci wszystkie niezbędne rachunki i kopie wszystkich faktur, harmonogramy konserwacji i wymiany uszkodzonych elementów, jeśli zapewniona jest obsługa techniczna nieruchomości Gdynia. Właściwe załatwienie formalności może mieć duży wpływ na wydatki podlegające odliczeniu od podatku, a tym samym na rentowność nieruchomości.