Narzędzia do ręcznej produkcji wyrobów skórzanych

Kaletnicy, którzy oferują wysokiej jakości wyroby, posługują się wieloma specjalistycznymi narzędziami, które umożliwiają obróbkę skóry, pozwalają na uzyskanie portfeli, pasków, odzieży skórzanej, która będzie charakteryzowała się wysoką jakością.

Narzędzia do ręcznej produkcji wyrobów skórzanych

Profesjonalne akcesoria kaletnicze

Wiele narzędzi kaletniczych to tradycyjne rozwiązania, które używane są od setek lat.

Obecnie są to przykładowo wybijaki diamentowe, które charakteryzują się bardzo wysoką trwałością. Wybijak może posiadać wiele zębów, które pozwolą na stworzenie otworów do umieszczenia nici w równej odległości. Z wybijakami używa się także specjalnych młotków, które powinny posiadać końcówkę gumową, co pozwala uzyskać wyroby wysokiej jakości. Kaletnik na co dzień korzysta także z konika rymarskiego, który pozwoli na szczycie szydełkowe, można dzięki niemu wykorzystywać dwie igły równocześnie, pozwala on na odpowiednie ułożenie skóry, naprężenie, aby igła łatwo przechodziła przez materiał.

Narzędzia kaletnicze pozwalają na wykonanie dziurek, otworów w skórze, dostępne są różne warianty, można wybrać szydło z wymienną końcówką o różnej długości. Są to bardzo wszechstronne i ważne akcesoria, które często produkowane są ze stali nierdzewnej. Wybijaki widełkowe to kolejne z narzędzi, które w swoim zakładzie powinien posiadać kaletnik, jest to wybijak, który wyglądem może przypominać widelec, posiada on kilka bolców, które pozwalają na tworzenie rowków, wgłębień. Ważne jest, aby były to akcesoria wykonane z wysokiej jakości materiałów, czyli drewna oraz metalu, często kaletnicy używają młotków w celu wybicia otworu, dlatego musi być to narzędzie, które wykonane jest z twardego, wytrzymałego drewna. Stosowane są także narzędzia drewniane, które służą do polerowania, jak również narzędzia, które pozwalają na obrobienie brzegów.

Wysokiej klasy akcesoria kaletnicze oferuje firma CraftPoint Tools, są to goovery kaletnicze, wood slickery, koniki rymarskie, szydła oraz wybijaki. Dzięki temu kaletnik otrzymuje wysokiej jakości narzędzia, które pozwolą na ręczną obróbkę skóry, w ten sposób produkuje się najwyższej jakości paski czy też portfele.