Profesjonalna ochrona ciała na placu budowy

W budownictwie pracownicy mogą być narażeni na różne niebezpieczne sytuacje dlatego też muszą nosić odzież ochronna.

Każdy pracodawca musi wyposażyć pracowników w środki ochrony indywidualnej czy też osobiste wyposażenie ochronne. W każdym kraju istnieją zasady bezpieczeństwa których należy przestrzegać, określono również w jakich warunkach powinno się nosić odzież ochronną, taką jak kaski, czy też buty robocze.

Kask ochroni naszą głowę przed różnymi przedmiotami, które mogą spaść z wysokości, mogą być to nawet drobne śruby czy też nakrętki, jednak jeżeli spadną z kilkunastu kilometrów mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń ciała, a nawet do śmierci.

Nie tylko zwykli pracownicy, ale wszystkie osoby przebywające w pewnych obszarach muszą nosić kaski ochronne, dzięki temu ilość wypadków zostanie zmniejszona.

Kaski powinny spełniać specyfikacje zawarte w wytycznych technicznych wydanych przez urzędy regulujące przepisy.

Dobrym pomysłem będą także buty ochronne z noskami, które będą chroniły nasze place, z pewnością powinno się je nosić w magazynach. Towar na paletach przewożony jest na wózkach widłowych, może zdarzyć się sytuacja, kiedy paleta zostanie postawiona nodze, lub też wózek widłowy najedzie na nogę pracownika. Dlatego reż warto zadbać o tego rodzaju ochronę. Najczęściej spotykaną formą ochrony osobistej są rękawice, na rynku można spotkać różne rodzaje rękawic, w zależności od wykonywanych prac. Można przykładowo zaopatrzyć się w rękawice chemoodporne, które mogą być przydatne w różnego rodzaju laboratoriach, czy też zakładach chemicznych. Wykonane są ze specjalnego tworzywa odpornego na różnego rodzaju substancje chemiczne. Inne będą rękawice spawalnicze, które muszą być odporne na działanie temperatur, podczas spawania muszą dobrze chronić ręce, muszą być one dłuższe, aby chronić nie tylko same dłonie ale także przedramię spawacza. Rękawice przydadzą się także murarzowi i pomocnikowi na budowie, przenoszenie pustaków, cegieł może także wymagać odpowiedniej ochrony.