Notesy są nam na co dzień niezbędne i są odpowiednim prezentem

Prawie każda osoba niezależnie od wieku ma na biurku notes.

Jest to przydatne narzędzie do zapisywania szybkich notatek, wymyślania kreatywnych pomysłów lub organizowania listy rzeczy do zrobienia. Można również w notatnikach prowadzić osobisty dziennik lub zapisywać projekty do pracy. Notesy są dostępne w różnych rozmiarach, i chociaż najpopularniejsze są A4 i A5, są tacy, którzy wolą duży notatnik i ci, którzy wolą używać mniejszego. Wybierając rodzaj notesu, należy rozważyć wiele rzeczy, a rozmiar i materiał, z którego jest wykonany, są jednymi z tych parametrów. Wybór rozmiaru zależy również od tego, komu podarujesz notatnik. Może się to wydawać oczywiste, ale zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę cel notatnika, wybierając dobrej jakości spersonalizowany notes. Notesy mogą być używane tylko do robienia szybkich notatek, ale mogą również zawierać szkice, dlatego warto wybrać taki rozmiar i rodzaj papieru, aby był odpowiedni dla użytkownika. Jeśli notatki zawierają szkice, zwykły notatnik A4 jest idealnym materiałem do pisania. Jeśli notes ma być zabierany na regularne spotkania z klientem czy do biura, wówczas idealny rozmiar to A5, ponieważ można go łatwo wsunąć do torby na laptopa lub torebki. W przemyśle kreatywnym, takim jak projektowanie graficzne, markowy notatnik A4 z gładkim papierem można łatwo przenosić i pozostawia dużo miejsca na szkice, plany graficzne i adnotacje. Z drugiej strony notatnik A5 ma większy sens dla pracy biurowej i można je łatwo umieścić w folderze lub teczce, a linie sprawią, że zapisane notatki będą znacznie łatwiejsze do odczytania w późniejszym terminie.

Wybór odpowiedniego rozmiaru sprawi, że notes będzie wygodniejszy i bardziej przydatny dla użytkownika, ponieważ najważniejszą cechą notatników jest ich praktyczność.

Jeśli notatnik jest niepraktyczny, zbyt niewygodny do noszenia lub zbyt mały, aby rysować i opatrywać strony notatkami, zostanie odłożony na półkę w biblioteczce lub wyrzucony prosto do kosza. Jeśli jednak prawidłowo wybierzesz rozmiar, zwracając szczególną uwagę na potrzeby odbiorców i przeznaczenie, ludzie będą go używać każdego dnia i za każdym razem będą pamiętać o osobie, która im go podarowała. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wybrałeś wyróżniający się projekt graficzny okładki i notatniki skórzane o rozmiarze, który jest przyjemny w użyciu. Dobrej jakości notesy oferują nie tylko osobisty akcent, jeśli chodzi o obdarowywanie pracowników i klientów markowymi towarami, ale także sugerują poziom troski o pracowników. Dzięki doskonałej jakości spersonalizowanemu notesowi, z którego można korzystać przez długi czas, pokazujesz również wartość, jaką ma dla Ciebie bliska osoba. Spersonalizowane notesy biznesowe, z którymi praca jest przyjemnością, świetnie się prezentują i łatwo się w nich pisze, są więc odpowiednim pomysłem na prezent dla każdego. Wbrew pozorom pióro i papier to wciąż najlepszy sposób na robienie notatek na spotkaniach, wykładach czy podczas pracy, oraz do prowadzenia osobistych zapisków.

Zdecydowana większość osób preferuje robienie notatek w notesach, a tylko znikomy procent korzysta z urządzeń cyfrowych do tego celu.

Lepiej pamiętamy odręczne notatki, ponieważ po prostu zajmuje to więcej czasu i zaangażowania, a nawet najbardziej niechlujne notatki mogą być pomocne, jeśli ich właściciel umie je odczytać. W dodatku notowanie ręczne jest o wiele bardziej ciche, niż klikanie klawiatury, więc notesy ozdobne sprawdzą się wszędzie, gdzie jesteśmy, nawet w miejscach, gdzie należy wyłączyć urządzenia cyfrowe. Miękki dźwięk długopisu przesuwającego się po papierze jest prawie niezauważalny w środowisku pracy. Z drugiej strony dźwięk, który pochodzi z pisania na klawiaturze, może być rozpraszający i irytujący dla ludzkich uszu. W dodatku mogą pojawić się dźwięki przychodzących wiadomości e-mail i mnóstwo programów czy aplikacji uruchamiających się na urządzeniu. Na szczęście takie odgłosy nie zakłócają przebiegu spotkania, jeśli pracownicy korzystają z notatnika i długopisu.