Operacja kręgosłupa – trudna decyzja.

Czasami dolegliwości, które odczuwamy ze strony kręgosłupa, utrudniają nam prawidłowe funkcjonowanie. Nie pomagają masaże, plastry rozgrzewające, czy środki przeciwbólowe.
Neurochirurgia to bardzo poważna dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym całego układu nerwowego.

Przygotowanie do operacji

Większość operacji, przeprowadzanych jest właśnie na kręgosłupie, dlatego przed podjęciem decyzji, o takiej formie leczenia, warto zasięgnąć opinii u różnych specjalistów. Każdy człowiek, obawia się ingerencji chirurga w okolicach kręgosłupa. Mamy świadomość, że to jeden z najważniejszych organów. Rdzeń kręgowy pozwala nam chodzić, poruszać się i normalnie żyć. Co będzie jeśli zostanie przerwany? Nie dopuszczamy do siebie takich myśli. Jak mówią neurochirurdzy, operacja to zawsze ostateczność. Kiedy już wszystkie drogi leczenia zostaną wyczerpane. Wtedy jedynym ratunkiem jest operacja. Doświadczony neurochirurg, powinien wyjaśnić pacjentowi, jakie będą efekty leczenia operacyjnego, jak będzie przebiegał cały zabieg. W zależności od stopnia uszkodzenia układu nerwowego, dla każdego pacjenta, przygotowywany jest także harmonogram rehabilitacji, który może być jednak długotrwały. W sytuacjach problemów z kręgosłupem, lekarz rodzinny powinien w pierwszej kolejności, skierować nas do neurologa. Po odpowiednio długiej terapii farmakologicznej i fizjoterapeutycznej, kolejnym etapem jest wizyta u neurochirurga. Operacje przeprowadza się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.


Badania nad zdrowiem

W całym kraju, jest jednak kilka prywatnych ośrodków, które dysponują doskonałym wyposażeniem diagnostycznym. Do szczegółowych badań, wykorzystują najnowocześniejszy rezonans magnetyczny, który pozwala na szczegółowa diagnozę. Takie ośrodki, zatrudniają też wysokiej klasy specjalistów. Jedynym minusem takich placówek, jest wysoka cena za wykonywane zabiegi. są jednak pacjenci, którzy swojego zdrowia, nie potrafią przeliczyć na pieniądze. Więcej o tym możecie poczytać na stronie http://badania-zdrowie.pl. Dlatego gotowi są zapłacić każda cenę za operację w takiej klinice. Czy ktoś da im jednak gwarancje, ze wszystko będzie w porządku? Długoletnie doświadczenie lekarzy i doskonały sprzęt, to połowa drogi do sukcesu. Każda operacja może skończyć się nie tak, jak byśmy chcieli.