Piercing, czy tylko kobiety mogą nosić kolczyki?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w Polsce słyszano jedynie o przekłuwaniu uszu pod standardowe kolczyki.

Tyczyło się to oczywiście tylko i wyłącznie dziewczynek i kobiet, bo nikt nie był w stanie sobie wyobrazić by mężczyzna mógł nosić kolczyki. W dzisiejszych czasach ludzie stają się coraz bardziej tolerancyjni, a moda, która najczęściej przychodzi z zachodu sprawiła, że przekłuwaniu uszu to nie jedyna opcja dostępna w salonach Piercingu. Skąd w ogóle wzięła się nazwa piercing i co ona oznacza? Piercing to nic innego jak forma ozdabiania całego ciała, za pomocą przekłuć i nakłuć, a następnie umieszczenia w tych miejscach kolczyków. Kolczyki najczęściej są wykonane z metalu nie powodującego uczuleń, jednak coraz częściej wykorzystuje się inne materiały, równie trwałe ale dające większą gwarancję bezpieczeństwa przed różnymi reakcjami alergicznymi. Charakter ozdabiania ciała jakim jest piercing, jednocześnie charakteryzuje takie usługi do kategorii modyfikacji ciała ze względu na swój radykalny wpływ na wygląd estetyczny. Do najczęściej wybieranej usługi piercingu zalicza się oczywiście wcześniej wspomniane przekłuwanie uszu, które zazwyczaj wykonywane jest już u nastoletnich dziewczynek.

Piercing, czy tylko kobiety mogą nosić kolczyki?

Każda dziewczyna w pewnym momencie dorastania stwierdza, że chciałaby móc pochwalić się kolczykami, a warto pamiętać, że na takich imprezach jak studniówka czy bal maturalny kolczyki będą odpowiednim elementem uzupełniającym strój wieczorowy.

Ponadto piercing zajmuje się również przekłuwaniem brwi, robieniem tak zwanych tuneli w uszach, przekłuwaniem nosa. Dość popularne stają się również zabiegi przekłuwania języka, które mogą stanowić swego rodzaju ciekawą ozdobę w najróżniejszych wariantach kolorystycznych. Skorzystanie z usług piercingu w studiu w którym pracują doświadczeni specjaliści minimalizuje praktycznie jakiekolwiek ryzyko powikłań do poziomu wynoszącego zero. Jednym z takich miejsce jest Badneedle – Piercing, w którym oprócz wyróżniającego klimatu będziemy mogli spodziewać się profesjonalnej obsługi i wykonaniu usług na najwyższym możliwym poziomie.