Rehabilitacja dzieci w Bydgoszczy

Rehabilitację stosuje się w celu usprawnienia czynności ruchowych i zmniejszenia dolegliwości bólowych po różnego rodzaju chorobach, urazach, a także jeśli występują nieprawidłowości w postawie, takie jak skrzywienia kręgosłupa.

Doświadczony fizjoterapeuta może doradzić, jak zwiększyć poziom aktywności w tempie, z którym możesz sobie poradzić oraz znaleźć właściwą równowagę między odpoczynkiem a aktywnością. Planowanie zajęć tak, aby nie przesadzić, pozwoli ci cieszyć się tym, co chcesz robić. Stopniowe ćwiczenie zaczyna się powoli i zwiększa się nasilenie małymi krokami. Pomoże to wzmocnić mięśnie i stawy oraz zwiększyć sprawność ruchową. Poprawa ogólnej sprawności i wytrzymałości pomoże zwiększyć poziom aktywności bez zwiększania bólu. Regularne ćwiczenia pobudzą również produkcję własnych, naturalnych hormonów przeciwbólowych, czyli endorfin, co pomaga w powrocie do zdrowia. Twój fizjoterapeuta może zaoferować różne zabiegi oprócz ćwiczeń, jak masaże, które mogą pomóc rozluźnić mięśnie i sprawić, że ruchy stawów będą łatwiejsze, a poruszanie się sprawia mniej problemów. Akupunktura może stymulować mózg do produkcji endorfin. Niektórzy fizjoterapeuci są przeszkoleni w zakresie akupunktury i akupresury, aby pomóc swoim pacjentom w zmniejszeniu dolegliwości bólowych i szybszym powrocie do sprawności fizycznej. Rehabilitacja dzieci w Bydgoszczy

Elektroterapia przy użyciu technik takich jak ultradźwięki i laseroterapia niskiego poziomu może pomóc w pobudzeniu procesu gojenia, a tym samym zmniejszyć ból po chorobie czy urazach.

Manipulacja może pomóc poprawić zakres ruchu w stawie. Nie jest to odpowiednie dla każdego pacjenta, ale fizjoterapeuta z pewnością doradzi, czy taki zabieg może być dla przydatny w konkretnym przypadku. Jeśli twoje dziecko ma problemy ruchowe lub z postawą, pomocna będzie rehabilitacja dzieci w Bydgoszczy. Utrzymywanie aktywności jest bardzo ważne, gdy chorujemy na zapalenie stawów. Wiele osób obawia się, że ćwiczenia zwiększą ich ból lub spowodują dalsze uszkodzenia stawów, ale stawy są zaprojektowane do ruchu, a mięśnie i tkanki wokół nich słabną, jeśli nie są używane.