Skrzyniopalety i ich zastosowanie

Skrzyniopalety to jedne z najlepszych sposobów na przechowywanie różnego rodzaju towarów. Cechują się wysoką wytrzymałością, odpornością i świetnie wpasowują się we wszystkie systemy magazynowania. Na dodatek można je łatwo i szybko transportować za pomocą wózków widłowych i innych urządzeń transportu bliskiego. Jakie jest ich zastosowanie?

Czym są skrzyniopalety?

Skrzyniopalety składają się z podstawy, którą stanowi najczęściej europaleta o standardowych wymiarach 1200 × 800 mm. Można je składować w tych samych systemach magazynowania co normalne palety z towarem, a na dodatek w krótkim czasie można je równie transportować. Dzięki temu, że ich podstawy są dwu lub czterowjazdowe, można je przenosić za pomocą specjalistycznych urządzeń. Wiele firm oferuje ich wyprodukowanie specjalnie pod zamówienie klienta. Niekiedy zdarza się bowiem, że zachodzi konieczność użycia skrzyniopalety o niestandardowych wymiarach lub z dodatkowymi wzmocnieniami.

Jakie jest zastosowanie skrzyniopalet?

Skrzyniopalety swoje zastosowanie znajdują głównie w rolnictwie, ale równie często wykorzystywane są w innych gałęziach przemysłu. Świetnie sprawdzają się zarówno na dużych produkcjach, jak i na mniejszych przestrzeniach magazynowych. Cechuje je wielofunkcyjność i wszechstronne zastosowanie, dzięki czemu są one niezwykle praktyczne. SKrzyniopalety mogą służyć do bezpiecznego transportowania towarów, jak i do ich przechowywania. Należy jednak pamiętać, że skrzynie zintegrowane z paletami muszą spełniać pewne normy, jeśli mają być używane przez eksporterów.