Studia podyplomowe z zarządzania w informatyce na Politechnice Warszawskiej

Absolwenci uczelni często decydują się na studia podyplomowe. Warto więc skorzystać z oferty warszawskich uczelni, których w naszej stolicy nie brakuje.

Nie ulega wątpliwości, że studia podyplomowe będą bardzo dobrym pomysłem, na podnoszenie kwalifikacji. Możemy znaleźć wiele różnych kierunków, jedną z ciekawszych ofert jest zarządzanie w informatyce. Wiele osób które pracują w informatyce upatrują w ponoszeniu kwalifikacji możliwość awansu na stanowisko kierownicze. Warto udać się na Politechnikę Warszawską i spytać o ofertę studiów podyplomowych. Z reguły studia podyplomowe są utworzone po to, żeby uzupełnić wykształcenie po ukończeniu innych kierunków studiów. Przyszli managerowie z pewnością powinni poznać zasady zarządzania grupą pracowników jak również sprawnym kierowaniem projektem w firmie. Umiejętność dobrania zespołu i zarządzania projektem na wszystkich jego etapach z pewnością będzie potrzebna kierownikowi projektu. W czasie studiów można odbyć wiele szkoleń, które będą kończyły się uzyskaniem odpowiednich certyfikatów.

Agile powstało na początku lat 90. jako alternatywna metoda zarządzania projektami w grupie programistów.

Jak wielu wykonujących projekty, natknęli się na dobrze znaną listę problemów projektowych czyli duże obciążenie pracą, niewykonalne terminy, przekroczenia budżetu, napięcia między członkami projektu, problemy z jakością i tak dalej. Pytanie brzmiało, czy nie byłoby lepszego podejścia do projektu, które rozwiązałoby wiele z powyższych problemów. W toku studiów na pw studia podyplomowe pozwalają uzyskać certyfikat Agile. W tradycyjnych metodach zarządzania projektami, zwanych również podejściem kaskadowym opracowuje się plan projektu, w którym próbuje się jak najdokładniej opisać ścieżkę do wyniku, oszacować koszty i czas, a następnie liderzy projektu starają się odpowiednio pokierować zespołem. Przyjmuje się ze nie możliwe jest opracowanie wszystkich szczegółów projektu na samym początku, ponieważ wiele rzeczy może zmienić się w trakcie. Dlatego sztywne podejście słabo się sprawdza, dlatego lepiej podzielić całe przedsięwzięcie na etapy.